Już po ślubie – co zrobić z suknią ?

Wesele się skończyło. Bawiłaś się wyśmienicie. Dostałaś dużo pieniędzy i masę prezentów. Jednak co począć z suknią ślubną ? Szkoda ją wyrzucić, więc …

Może zostawisz ją jako miłą pamiątkę, która zawsze będzie Ci przypominać o Twoim weselu. Wszak warto dbać o takie wspomnienia. A może w suknię ubierze się Twoja córka za 20 lat? Pójść w staropolskie zwyczaje to dobra rzecz, ale jak przechować suknię ślubną ?

Przede wszystkim suknię ślubną po weselu należy koniecznie oddać do pralni, gdyż brud wniknie w nią i nie będzie możliwości już jej wyczyszczenia. Nie warto prać sukienki w domu, gdyż istnieje prawie 100% niebezpieczeństwo, że nieodwracalnie ją zniszczymy. Tyle czasu zajęło ci znalezienie odpowiedniej firmy do uszycia sukni, że teraz  czyszczenie jej lepiej powierzyć specjalistycznemu zakładowi. Jeżeli twoja suknia ma naklejone aplikacje, które są bardzo delikatne to wiedz, że tylko specjaliści wyczyszcza suknię, nie naruszając delikatnych ozdób. Czyszczenie sukni w pralni to koszt około 200 zł.

Po wypraniu suknię przechowujemy w worku, uszytym ze specjalnego tworzywa, które można też znaleźć np. w salonie: Suknie Ślubne Gdynia. Dzięki “bezkurzowemu” workowi suknia nie żółknie i nie brudzi się.

Warto podczas zakupu sukienki w salonie spytać się o pralnię. Na pewno możesz liczyć na odpowiedź w salonie Suknie Ślubne Gdynia. Sprzedawcy tego salonu polecą Ci odpowiedni punkt, w którym wyczyścisz sukienkę.

Jeżeli jednak jesteś zdeterminowana i nie chcesz zachować sukienki wystaw ją w komisie.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: