Kariera ochroniarza

Nieliczni zdają sobie sprawę jak licznym oczekiwaniom musi sprostać zawodowy ochroniarz zatrudniany przez uznane agencje ochroniarskie – bo o takich właśnie pracownikach ochrony (bodyguard) będzie mówić ten artykuł (nie interesują nas tu pracownicy ochrony typu “supermarketowych”).

Zasadniczym wymogiem stawianym przed ochroniarzom przez pracodawców, a nawet już przez same szkoły ochroniarskie, to niekaralność – ze zrozumiałych zresztą względów. Niezbędne będzie także dobre zdrowie – nie wszyscy poradzą sobie kondycyjnie z wymagającymi treningami, przez które musi przebyć przyszły ochroniarz. Z drugiej strony nie musimy być sportowcem, gdyż z prawdziwego zdarzenia szkoła ochroniarzy ma skuteczne programy podnoszenia kondycji swoich uczniów. Organizują na przykład treningi z samoobrony i prewencji bazujące na zajęciach z różnorodnych elementów wschodnich sztuk walk jak Judoi coraz częściej z modnego systemu obrony Combat 56.

Nienaganna kondycja przyda się także w czasie ćwiczeń wchodzących w skład bloku szkolenia z bronią palną. Tego rodzaju trening powinno obejmować kurs strzelania z broni maszynowej, krótkiej i gładkolufowej. Profesjonalne szkoły ubogacają te zajęcia rekonstrukcjami szkoleń antyterrorystycznych, organizując dodatkowo zajęcia na poligonach wojskowych oraz prowadząc obozy ze ścieżką wyczynową i paint ballem. Aby szkolenia te rzeczywiście przynosiły rezultaty, muszą być prowadzone przez członków jednostek specjalnych.

To, co różni profesjonalnego ochroniarza od przeciętnego mięśniaka to jednak także wiedza teoretyczna. Dobra szkoła detektywów i ochroniarzy prowadzona jest przez wykwalifikowanych nauczycieli a jej uczniowie powinni mieć dostęp do książek, wszelkiej fachowej literatury.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

1 Komentarz, opinia na forum artykułu “Kariera ochroniarza”

  1. admin:

    Witam, w przyszłości proszę bardziej zmieniać, bo odrzucę.
    Pozdrawiam

Napisz komentarz lub opinię na forum: