Kiedy warto kupić używany domek holenderski?

Mając do dyspozycji kawałek gruntu położony w jakiejś miłej okolicy warto zastanowić się nad postawieniem tam domku letniskowego. Jednak wybudowanie nawet niewielkiego domku stanowi jednak spory wydatek, na który nie każdy z nas może sobie pozwolić. W takiej sytuacji rozwiązaniem idealnym może być używany domek angielskie.

Kupno nowego domku angielskiego to wciąż wydatek rzędu 30 – 40 tysięcy złotych. Tyle płacimy za luksus bycia pierwszym właścicielem oraz możliwość wyboru spośród najnowszych modeli z wszelkimi możliwymi nowymi udogodnieniami. Oprócz tego, że domek błyszczy nowością i mamy zaszczyt robienia w nim pierwszych plam i dziur w ścianach (sic!), ma on tę potężną zaletę iż posiada gwarancję producenta. Kiedy jednak nie możemy, bądź zwyczajnie nie chcemy wydawać tak dużej sumy po to by mieć swój kąt na letnie wypady, możemy rozważyć używane domki holenderskie. Fakt, wydaje się to po prostu budżetową opcją wakacyjną. Jednak w gruncie rzeczy używany domek angielski ma znacznie więcej zalet, aniżeli tylko niską cenę. Zauważmy, że kupując nowy domek angielski trzeba zwykle zainwestować w pewne dodatkowe udogodnienia, których jest on pozbawiony. W nowym domku może nam na przykład brakować dodatkowych zabezpieczeń antywłamaniowych. Jeśli zdecydujemy się na  używany domek angielski, możemy wybrać taki, w którym zostały one już zainstalowane przez poprzedniego właściciela. Nie dość, że oszczędzamy na dodatkowych wydatkach, to w ogóle nie musimy się takimi kwestiami zajmować.

Ponadto jeśli jest to twój pierwszy domek angielski i nigdy wcześniej w czymś takim nie mieszkałeś, to używany domek stanowi opcję wręcz idealną dla ciebie. W ten sposób będziesz mógł za niewielkie pieniądze sprawdzić jak ci się to podoba. Jeśli coś będzie nie w porządku, stracisz bardzo niewiele. Po prostu sprzedasz domek komuś innemu. Natomiast jeśli z czasem odkryjesz w nim pewne braki, będziesz mógł powoli zacząć zastanawiać się nad zmianą na inny domek. Możesz wówczas zdecydować się już na nowy domek angielski z pełną świadomością swoich wymagań. W gruncie rzeczy używane domki holenderskie są najlepszą opcją dla osób, które po raz pierwszy w życiu decydują się na zakup domku angielskiego.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

2 komentarze artykułu “Kiedy warto kupić używany domek holenderski?”

  1. sepia:

    a czy domek angielski to jest to samo, co domek holenderski ?

  2. Jamal:

    Te używane, dostępne chociażby na Allegro, to najczęściej już wyeksploatowane na maxa. Nie wyglądają zbyt ładnie. Sam chciałem kiedyś kupić taki domek, pojechałem nawet go oglądać. Sprzedawca chciał za niego 20 tysięcy. Ale rozlatywał się ten domek już praktycznie, zużyte wszystko, wewnątrz też nieładnie pachniało (być może był to efekt zawilgocenia). No więc zainteresowałem się nowymi domkami holenderskimi, przeglądałem oferty rozmaitych producentów, trochę stron przewertowałem w Internecie i bardzo spodobały mi się domki oferowane przez firmę Letniskowo (www.letniskowo.pl). Nawet przez myśl by mi nie przyszło, że za taką cenę i tak szybko można dostać gotowy domek. Domek jest ocieplony, posiada drzwi antywłamaniowe, komplet mebli, wszelkie instalacje – także nic, tylko stawiać i od razu się wprowadzać. Myślę, że jak na taki standard, cena 1 400 zł/mkw nie jest jakoś specjalnie wygórowana.

Napisz komentarz lub opinię na forum: