Kiteshop

Kite boarding- to sport, który uważa się, że każdy kto raz go skosztował, bez wątpienia do niego wróci.

Od początku istnienia istocie ludzkiej towarzyszyło marzenie, by wzbić się w powietrze i poskromić demona prędkości. W rezultacie scalenia paru dziedzin sportowych w 1997 roku zrodził się kiteboarding – najbardziej spektakularna dyscyplina sportowa. Zainicjowano ją w Holandii, Francji i USA. Obecnie, popularny jest na całym świecie. Uprawia się go także na akwenach słodkowodnych jak i morskich. Kiteboarding zwany inaczej kitesurfingiem,  jest młodszym kuzynem windsurfingu. Sport, w którym do nóg przyczepiona jest deska, a do tułowia latawiec.
Kitesurfing jest pewnym sportem, o ile , że odbywa się pod nadzorem profesjonalnych instruktorów. Nie potrzeba być wyposażonym w przeszłości żeglarskiej , by zacząć uprawianie kiteboardingu. Wystarczy umieć pływać i ukończyć kurs, tak aby już po kilku godzinach weselić się pierwszymi ślizgami, a po kilku późniejszych skakać kilka metrów ponad wodę.
Snowkiting – zimowa wariant kitesurfingu. Snowkiting łączy fragmenty kilku dziedzin sportu, związanych nie tylko z zimą.Łączy sposób jazdy na snowboardzie lub na nartach z puszczaniem latawców i paralotniarstwem. Zapewnia to fascynujące zestawienie nie dające się skonfrontować z żadnym innym zimowym sportem. Do snowkitingu wystarczy nieco zaśnieżonego terytorium lub zamarznięte jezioro z warstwą śniegu i nie potrzebne są żadne wyciągi ani góry, które zdarzają się niekiedy kilkaset kilometrów dalej. Wystarczy wyjechać za miasto i już…

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: