Klocki edukacyjne – pomysł na prezent

Mamy XXI wiek. Zewsząd atakowani jesteśmy – my i nasze dzieci – elektroniką, sztuczną inteligencją, gadżetami i poprawiaczami życia w postaci coraz to nowszych udogodnień wyręczających nas z codziennych obowiązków. Czy w takim otoczeniu współczesne dzieci maja szansę na to, by móc ucieszyć się prostymi zabawkami? Czy już tylko tablet z bajkami lub smartfon z kolorowymi aplikacjami są w stanie ucieszyć współczesne dzieci i ich zająć na dłuższą chwilę?

Zabawa klockami - dzieci i rodzice

Okazuje się, że wcale nie jest tak źle. W czołówce najpopularniejszych zabawek dla dzieci od wielu, wielu lat prym wiodą klocki. Tak, te proste elementy, z których niezliczonej liczby można stworzyć niesamowicie kreatywne i zachwycające konstrukcje są bardzo popularne wśród dzieci. Klocki konstrukcyjne dla dzieci łącza w sobie dwie funkcje: rozrywkowa i edukacyjną. To właśnie dzięki nim mały odkrywca może nie tylko dobrze bawić się i spędzać czas z rodzeństwem, rodzicami, kolegami lub nawet sam, lecz dodatkowo stymulować u siebie procesy poznawcze poprzez np. konstrukcje przestrzenne. Klocki konstrukcyjne do skręcania pozwolą na lepszy rozwój motoryki mięśni małych, uelastycznią także sprawności manualne dziecka. Klocki to doskonały pomysł na prezent! W sklepach można dzisiaj spotkać bardzo przemyślane klocki edukacyjne: https://klocki.edu.pl/pol_m_Klocki-wg-rodzaju_Klocki-edukacyjne-477.html Dzięki swojej ponadczasowości przypadną do gustu każdemu Warto odnaleźć miejsce w którym wybór klocków jest bogaty, tak, by mieć pewność, że prezent będzie jak najlepiej dopasowany. Jednym z takich miejsc jest portal https://klocki.edu.pl.

Dzieci bawią się klockami z rodzicami

Jakie klocki dla dziewczynki?

Choć klocki to dość uniwersalna zabawka i można śmiało rzec „bezpłciowa”, to jednak są pewne zestawy, które powinny przypaść do gustu bardziej dziewczynkom, a niektóre chłopcom. Choć oczywiście amatorek budowania garaży i samochodów, wielopoziomowych parkingów i tras wyścigowych jest multum. Zestawy klocków dedykowane dla dziewczynek zazwyczaj są oparte na konstrukcji zwierzątek, domowych pupili, a także „dziewczyńskich” akcesoriów: skonstruowanie własnych różowych okularów, przestrzennej torebeczki-kuferka czy szkatułki na biżuterie znacznie bardziej przypadnie do gustu małym damom niż płci przeciwnej. Popularne są także zestawy klocków,z których ułożyć można „księżniczkowy” zamek, wielopiętrowy dom. Wszystko ociekające niemal pudrowym różem.

Jakie klocki dla chłopca?

Chłopcy jako mali konstruktorzy, amatorzy motoryzacji, robotyki, swoje pasje mogą ulokować w konstruowaniu wszelakich wież, budynków, wieżowców, samochodów, statków kosmicznych, kreatywnych pojazdów i nowoczesnych rozwiązań urbanistycznych. Helikopter? Roboty? Dzikie zwierzęta? A może myjnia samochodowa? W układaniu klocków ogranicza cię tylko twoja własna wyobraźnia!

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: