Komornik w Szczecinie

Jak wiadomo funkcjonariusz publiczny, jakim jest komornik, to bardzo odpowiedzialna funkcja. Osoba taka działa przy sądzie rejonowym i musi zajmować się takimi poważnymi sprawami, jak egzekucje długów, co – jak wiadomo – jest sprawą trudną i kontrowersyjną. Zwłaszcza w rejonach, gdzie aż roi się od osób bezrobotnych, nieubezpieczonych i nieposiadających właściwie żadnych źródeł dochodu tego rodzaju postępowania sprawiają ogrom trudności. Wszak w rodzinach dłużników zazwyczaj znajdują się dzieci lub osoby wymagające opieki, a komornik musi zarekwirować nieruchomość, bądź samochód, który służy im wszystkim. Kolejnym problemem w pracy komornika jest z pewnością fakt, iż nie każdy wyrok sądu jest możliwy do zrealizowania.

Niektórzy zadłużeni nie posiadają żadnego majątku, który można zająć i spieniężyć, a to przekłada się na działalność komornika – czyli brak jego przychodów. Nie jest bowiem prawdą to, że owi funkcjonariusze publiczni mają zawsze zapewniony dostatni byt – ci początkujący zazwyczaj otrzymują zlecenia po swoich poprzednikach, a są to w dużej części właśnie sprawy nierozwiązane. Są nieznani na rynku, muszą więc zdobyć klientów, którzy zdecydują się skorzystać z ich usług i powierzyć wykonanie zadania. Wskazuje zresztą na to historia pewnego młodego człowieka, który od lat starał się o przyznanie mu własnego rewiru – komornicy w szczecinie stanowią dość specyficzną grupę zawodową i nie miał szans na to, by pracować w swoim mieście. Po kilku latach bezskutecznej walki zdobył wreszcie swój rewir, jednak oddalony od domu o 100 kilometrów. Tak już się dzieje, że posiadając popleczników można zdobyć to, o czym się marzy – jak jego dwóch rywali, którzy byli młodsi i mniej doświadczeni, ale posiadali dobrze ustawione rodziny. Na to wygląda, że to nie jemu była pisana przyszłość, jaką jest praca jako komornik w Szczecinie.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

1 Komentarz, opinia na forum artykułu “Komornik w Szczecinie”

  1. admin:

    Cześć, no weź – przecież to banialuki 🙂 o historii smutnego komornika, zmień proszę na coś innego albo przerób jakoś profesjonalnie, bo to dużo ludzi czyta.

    Pozdrawiam

Napisz komentarz lub opinię na forum: