Korzystne zabezpieczenie kredytów samochodowych

Zabezpieczenia kredytu samochodowego niejedno mają oblicze. Wiadomo, że każde z nich jest na swój sposób uciążliwe dla klienta – pamiętać bowiem trzeba o tym, że w ten sposób banki dbają o swoje interesy, a nie kredytobiorcy. Za najbardziej korzystne z punktu widzenia kierowcy jest uważane zabezpieczenie w postaci cesji praw z polisy AC. Jaka jest tego przyczyna?

Nie wszystko można przewidzieć – tym bardziej przecież, że kredyt samochodowy jest spłacany przez kilka lat. Może się więc zdarzyć i tak, że w tym czasie auto zostanie skradzione lub też ulegnie całkowitemu zniszczeniu. W takiej sytuacji klient zostaje bez pojazdu, ale za to z kredytem do spłacenia (na umorzenie długu nie ma co przecież liczyć). Dzięki cesji ubezpieczeniowej zyskuje bardzo wiele. Pieniądze z polisy przekazywane są bowiem do banku – i w ten sposób kredyt zostaje spłacony. Tak więc jeden problem z głowy mniej. Oczywiście, jeżeli raty były regulowane terminowo, klient nie traci wcale prawa do ubiegania się o odszkodowanie.

Depozyt kary pojazdu

Każdy, nawet najlepszy kredyt samochodowy (Tck.gdansk.pl) udzielany przez bank jest zabezpieczany na wiele sposobów – tak więc i kredyty samochodowe nie stanowią pod tym względem żadnego wyjątku. Stosowanych tutaj metod wymienić można sporo, a jedną spośród nich jest depozyt karty pojazdu. Z punktu widzenia kierowcy to dość uciążliwe zabezpieczenie. Jego celem jest nie dopuszczenie do sytuacji, aby w trakcie obowiązywania umowy pojazd został sprzedany. Bez kary pojazdu nie wchodzi w rachubę nie tylko sprzedaż pojazdu, ale również i zmiany w dowodzie rejestracyjnym.

Przy okazji jest to dla banku dodatkowy zarobek. Jeśli bowiem klient potrzebuje wspomnianego dokumentu, aby na przykład załatwić jakąś sprawę w wydziale komunikacji, wówczas za jego wypożyczenie musi zapłacić. Banki nie udostępniają też karty na długo. Nie robią z tym większego problemu, jeżeli raty są płacone w terminie, co oczywiście wcale nie oznacza, że formalności są załatwiane od ręki – niekiedy dość mocno się przeciągają, co niestety utrudnia życie samemu zainteresowanemu.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: