Kościelisko – noclegi

Kościelisko to bardzo dobrze znana podhalańska wieś. W okresie wakacji w wielu wyszukiwarkach wyszukiwana jest fraza „Kościelisko noclegi”. Co takiego przyciąga ludzi? Pokoje gościnne, apartamenty, pensjonaty, a może domki letniskowe? Którą formę noclegów wybierzesz?

Kościelisko – pokoje gościnne

Pokoje gościnne w Kościelisku są uniwersalną ofertą wybieraną przez większość osób. Ale czy to na pewno noclegi przeznaczone właśnie dla Ciebie? Jeżeli nie poszukujesz ekskluzywnego miejsca z wszelkimi wygodami, jeżeli nie przeszkadza Ci dzielenie łazienki i kuchni z obcymi ludźmi, jeżeli najważniejszym kryterium dla Ciebie jest niska cena, to pokoje gościnne są właśnie dla Ciebie. Kościelisko korzysta bardzo ze swojego bliskiego położenia z Zakopanem, dlatego też w sezonie jest odwiedzane przez masy turystów i o wolne pokoje jest zazwyczaj trudno. Pozostaje tylko zarezerwować je wcześniej, albo wybrać noclegi w innej formie.

 

Kościelisko – pensjonaty

Pensjonaty są zmodyfikowaną ofertą pokoi gościnnych. Ta forma noclegów przeznaczona jest zwykle dla rodzin z dziećmi, poza miejscem do spania właściciele kuszą zwykle dobrym, domowym jedzeniem (zwykle regionalne dania), a także domową atmosferą. Oczywiście pensjonaty różnią się standardami, w gminie Kościelisko możemy spotkać i takie z cenami zaczynającymi się od kilkunastu złotych za dobę, jak również i takie z ceną kilkuset złotych. Tu już możemy mówić o pewnym luksusie.

 

Kościelisko – apartamenty

Apartamenty przeznaczone są dla najbardziej wymagających turystów, którzy w wyborze noclegu kierują się przede wszystkim luksusem i niezależnością. Apartamenty to właściwie oddzielne mieszkania wynajmowane na krótki okres czasu. Tego typu noclegi Kościelisko również ma w swojej ofercie, ich największą zaletą jest zapewnienie prywatności, a że jak wiadomo, za prywatność trzeba sporo zapłacić, zwykłych śmiertelników zwykle na nie nie stać.

Kościelisko – domki letniskowe

Domki letniskowe, to dla kontrastu, oferta pozwalająca zminimalizować koszty pobytu (poprzez niską cenę za dobę), a także zapewnić minimum prywatności. Wynajmując takie noclegi dostajemy zwykle własny, drewniany domek dla siebie. Warunki nie są co prawda luksusowe, ale przynajmniej nikt obcy nie będzie pałętać się po kuchni i łazience. Domki letniskowe w Kościelisku są zwykle wynajmowane przez grupy znajomych, którzy chcą przy piwku i grillu miło spędzić czas razem.

 

Podsumowując, to, które noclegi w Kościelisku wybierzemy zależy od wielu czynników. Jak zawsze najbardziej liczą się pieniądze, ale nawet bez dużej sumy na koncie możemy wybrać różne rozwiązania. Ważne żeby wiedzieć, czego tak naprawdę się szuka.

A dlaczego w ogóle odwiedzać Kościelisko? Bo to miejscowość położona bardzo blisko Zakopanego, ale o wiele tańsza i spokojniejsza.

 

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: