Kredyt konsolidacyjny

kredyt konsolidacyjny Na polskim rynku produktów kredytowych coraz popularniejszy staje się kredyt konsolidacyjny. Taka forma kredytu jest również intensywnie promowana w reklamach banków. Każdy chyba miał okazję zobaczyć reklamę typu: “przyjdź do nas połączymy raty twoich kredytów w jedną niższą”. W ten sposób banki starają się przejmować klientów konkurencji, ale należy pamiętać, że bank nie jest instytucją charytatywną…

Zacznijmy może od tego czym jest kredyt konsolidacyjny.

Otóż kredyt konsolidacyjny, czy też pożyczka konsolidacyjna to forma kredytu albo pożyczki mająca na celu spłatę innych zobowiązań osoby zaciągającej tego typu kredyt. Konsolidację stosuje się w odniesieniu do różnego rodzaju kredytów jak na przykład gotówkowe, hipoteczne, samochodowe, czy też ratalne. Główny atutem konsolidacji jest łączenie kilku kredytów w jeden, długoterminowy i często nawet o niższej stopie procentowej. Korzystny jest również fakt wynikający z komfortu spłaty tylko jednej raty, zamiast wielu w różnych instytucjach bankowych.

Jednakże przed podjęciem decyzji o konsolidacji naszych rat kredytowych należy dokładnie zapoznać się z warunkami oferowanymi przez dany bank. Banki muszą zarabiać na tego typu produktach dlatego przejęcie naszych zobowiązań oznacza, że będziemy musieli zapłacić w całym okresie kredytowym znacznie więcej niż gdybyśmy spłacali je normalnie. Z jednej strony pojawia się atrakcyjna niższa rata (szczególnie w czasach kryzysu) oraz wygoda, z drugiej zaś wzrost wartości naszych zobowiązania kredytowych. Warto zatem dokładnie przemyśleć, czy rzeczywiście konsolidacja jest dla nas najlepszym wyjściem.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: