Kredyt na samochód sposobem na jego kupno?

W niektórych miastach brak samochodu okazuje się być naprawdę sporym utrudnieniem. Zresztą, nawet jeśli komunikacja miejska jest dobrze rozwinięta, to w niekiedy dużo lepszym rozwiązaniem jest dotarcie z punktu A do B własnym samochodem. Niektórzy najzwyczajniej w świecie nie przepadają za korzystaniem z komunikacji miejskiej i na swój sposób trudno jest im się w ogóle dziwić. Niestety jednak kupno samochodu nie jest małym wydatkiem. Szczególnie, jeśli to przyjdzie nam upatrzyć sobie jakiś nowy, niekoniecznie nawet z salonu, model. W takich przypadkach często przychodzi nam zgłosić się po jakiś najlepszy kredyt na samochód. Niewątpliwie w takim wyjściu można wypatrywać jakiegoś rozwiązania tegoż problemu. Osobiście jednak nigdy specjalnym zwolennikiem zaciągania kredytów nie byłem, więc nie inaczej jest i w tym przypadku.

Jeśli jednak koniecznie chcemy kupić konkretny samochód i kredyt jest nam niezbędny – nie podejmujmy decyzji co do wyboru banku w sposób nazbyt pochopny. W ten sposób stracić można zdecydowanie więcej, aniżeli początkowo mogłoby się nam wydawać. Różnice pomiędzy poszczególnymi bankami potrafią być naprawdę spore. Dobrze jest o tym przekonać się, zanim to przyjdzie nam podpisać umowę.

Niespodziewane wydatki a kondycja naszych finansów

Awaria samochodu, wyprawka szkolna dla dziecka, zakup nowych mebli do mieszkania i wiele innych podobnych sytuacji, które doskonale są znane każdemu z nas – jaka jest ich cecha wspólna? Są nią pieniądze, które trzeba wyłożyć, by pokryć te wszystkie wydatki. Bardzo często pojawiają się one znienacka, nie zaplanowane wcześniej – więc tym większych problemów nam przysparzają.

Niestety, najczęściej nasze finansowe możliwości są mocno ograniczone z uwagi na zbyt niskie dochody. Wszystko mamy dokładnie zaplanowane, więc jeśli pojawia się coś ponad miarę, stabilność naszego budżetu zostaje zagrożona. W takiej sytuacji bardzo potrzebna jest dodatkowa gotówka – zawsze jednak pojawia się pytanie, skąd ją wziąć? Nie zawsze możemy podeprzeć się pożyczką od rodziny czy kredytem bankowym. Nie zapominajmy o tym, że mamy jeszcze do dyspozycji pożyczki pozabankowe, które w tego typu okolicznościach często okazują się naprawdę ostatecznym kołem ratunkowym. O czym powinniśmy pamiętać, decydując się na tego rodzaju pożyczkę? Otóż jej wybór musi być podyktowany naszymi realnymi potrzebami i możliwościami.

Mija się zupełnie z celem zaciąganie pożyczki na taką kwotę, której nie będziemy potem w stanie spłacić – a oddać trzeba przecież nie tylko kapitał, ale też i odsetki, nie wspominając o wielu innych opłatach jakie przy tej okazji trzeba ponieść. Bądźmy zatem bardzo ostrożni przy wyborze oferty pożyczkowej. Z podejmowaniem decyzji nie śpieszmy się zbytnio, działanie pod wpływem emocji nie jest tu wskazane.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: