Kredyt samochodowy, a kredyt na dowolny cel

Kredyt samochodowy często bywa jedynym rozwiązaniem jeśli rozważamy zakup nowego samochodu a brakuje nam na to środków finansowych. Niegdyś kredyty na samochód oferowały tylko banki specjalistyczne, które działały najczęściej przy salonach samochodowych. Kredyty te zazwyczaj były drogie i trudno dostępne. Bank bardzo się zabezpieczał przed ewentualną niewypłacalnością kredytobiorcy. Dlatego też nawet jeśli kredyt na samochód nowy lub używany (Bankii.pl) był w miarę tani, ubezpieczenie które było obowiązkowe było bardzo drogie. Zazwyczaj też kredyty te były mało elastyczne.

Teraz kredyty na samochód oferowane są niemal w każdym banku. Mogła to być specjalistyczne produkty lub tez uniwersalne kredyty na każdy cel. Często banki kuszą promocjami. Obniżce wówczas ulega prowizja i oprocentowanie kredytu lub gratisowo dorzucone jest ubezpieczenie auta. Tak jest szczególnie w przypadku kredytów typowo samochodowych. Niemal każdy kredyt teraz wymaga wykupu ubezpieczenia, ale kredyty samochodowe mają ich większy wybór.

Poza ubezpieczeniem kredytu po dużo tańszej cenie klient może również zakupić ubezpieczenie samochodu. Policy OC i AC stały się już bardzo popularne wśród banków. Banki starają się możliwie jak najskuteczniej zachęcić klientów do skorzystania z ich oferty. Dlatego też oferują jak najlepsze warunki.

Do niedawna liderem na rynku kredytów stricte samochodowych był Getin Bank. Bank ten oferował najlepsze warunki na rynku i przodował pod względem sprzedaży kredytów na rynku. Zaraz za Getin Bankiem, drugim bankiem, który sprzedaje najwięcej kredytów samochodowych jest Santander Consumer Bank. Bank ten zyskał sobie popularność dzięki salonom samochodowym, które miały podpisaną z nim umowę. Dzięki temu o kredyt klient mógł się starać bezpośrednio w salonie samochodowym, w którym planował zakup nowego auta. Kredyty samochodowe tak zwane fabryczne są tańsze od tych, które oferują banki na auta z rynku wtórnego.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: