Kredyty bez BIK

Biuro Informacji Kredytowej, czyli w skrócie BIK to instytucja, która stoi na straży banków strzegąc je prze udzielaniem złych kredytów. Panująca obecnie sytuacja na świecie i w Polsce spowodowała, że wiele ludzi znalazło się na listach BIK jako nierzetelni klienci. Taki wpis uniemożliwia im wzięcie jakiegokolwiek kredytu – nawet na podjęcie działalności gospodarczej.

Jednak ponieważ rynek nie lubi pustki, to lukę tę zaczęły wypełniać różne instytucje proponując tzw. kredyt bez bik – czyli pożyczki pozabankowe dla zadłużonych i wpisanych w bik. Czym jest ten stosunkowo nowy produkt finansowy ? Jest to pożyczka w otrzymaniu któej nie przeszkadza nieprzychylna notatka w BIK. Udzielające je firmy wymagają w zamian przedstawienia innych dokumentów potwierdzających możliwość terminowej spłaty zaciągniętego zobowiązania. Jednak takie udostępnienie pieniędzy nie jest czynem charytatywnym.

Takie kredyty bez bik są stosunkowo drogie i nie nadają się na wszystkie cele. Na pewno niewskazane jest branie tego kredytu na konsumpcję typu nowy telewizor czy inny podobny sprzęt. Ponieważ dla wielu osób jest to ostatnia deska ratunku, to starają się one za pożyczone pieniądze otworzyć własną firmę, która mogła by im pozwolić na spłatę długów. Szczególnie w okresie, gdy nadchodzi dobra koniunktura na inwestycje ich działania mogą przynieść pozytywne rezultaty.

Otwarcie własnej działalności gospodarczej za pożyczone z instytucji pozabankowej pieniądze nie jest złym pomysłem pod warunkiem, że mamy przygotowany naprawdę przemyślany i solidnie dopracowany biznes plan. Nie wolno nigdy działać w biznesie na chybił trafił i improwizować korzystając z pożyczonej gotówki ponieważ bardzo łatwo jest ją stracić i potem nie mieć możliwości oddać. Nie oddanie pożyczki do instytucji pozabankowej może wiązać się na przykład z utratą zastawionej hipoteki bo oczywistym jest, że większą sumę pieniędzy można pożyczyć tylko w ten właśnie sposób, że dajemy w zastaw posiadaną przez nas nieruchomość.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: