Kredyty bez sprawdzania w bik

W Polsce podobno nawet kryzys się nie udał. Wszystkie wskaźniki ekonomiczne donoszą, że cały świat pogrążony jest w głębokim kryzysie i tylko Polska jak do tej pory dzielnie się trzyma. Skoro tak jest to ja chciałem się spytać dlaczego taką furorę robią u nas ostatnio kredyty bez sprawdzania w bik?

Nasi rodacy zaciągają kredyty na potęgę i z tego co donoszą media jeszcze starają się spłacać je w terminie. Co zaczynają już być wyraźne problemy ze spłatą kredytów drobnych, ale ciągle terminowo spłacane są kredyty mieszkaniowe i hipoteczne. Wielkim powodzeniem cieszą się także u nas karty kredytowe i z nich korzystamy ponad miarę naszych możliwości finansowych. Tu chyba głównie pojawia się geneza zapotrzebowania na kredyty pozabankowe bez sprawdzania w bazach bik-u. Karty kredytowe, którymi zachłysnęło się miliony Polaków okazały się dla wielu z nich początkiem ogromnych tarapatów z finansami.

Ludzie rzucili się na szybkie pożyczki i nikt prawie nie myślał o tym, że kiedyś przecież wszystko należy spłacić i nikt nam nie podaruje nawet jednego grosza. Bank nie jest instytucją charytatywną i jego celem jest zarabianie pieniędzy na swoich klientach. Tak więc skoro nasi krajanie zaczęli pożyczać bez opamiętania pieniądze, a potem ich nie spłacać to banki zaczęły wpisywać takich dłużników do specjalnej bazy danych, która nazywa się Bankowa informacja KREDYTOWA. Ktoś to się tam znalazł nie może już liczyć na kredyt od innego banku.

W tym momencie pojawiły się instytucje, które dają nam kredyty bez sprawdzania w bik i zdarza się, że gdyby nie one to nie jeden Polak wylądowałby na bruku. Jednak nie zawsze korzystne okazuje się zaciąganie pożyczek żeby mieć czym spłacać poprzednie zobowiązania. Otóż problem naszych rodaków polega najczęściej na tym, że nie czytają oni dokładnie tego co podpisują w umowach kredytowych. Najczęściej Polacy dają się zwieść mądrze mówiącym doradcom i uśmiechniętym od ucha do ucha paniom, które chętnie odpowiadają na nasze pytania dotyczące danej pożyczki. Jednak często zdarza się, że taki super doradca czy też pośrednik nie powie nam o wszystkim co znajduje się w umowie chociaż nam nie skłamie.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: