Kredyty i pożyczki

Dzisiejszego świata nie można sobie wyobrazić bez kredytów. Zarówno codzienne życie jak i sfera biznesu opierają się w znaczniej mierze na pożyczonych pieniądzach. Coraz częściej jednak konsumenci dokonują zakupów na kredyt najróżniejszych rzeczy o różnych wartościach. Wielu z nich niestety robi to nałogowo i przy tym nie zwraca uwagi na warunki kredytowe.

Niskie raty jakie oferowane są wszędzie powodują, że ciężko się powstrzymać przed zakupami. Nietrudno się domyślić do czego prowadzi takie postępowanie. Po pewnym czasie okazuje się, że suma wszystkich rat jakie są w danym miesiącu do spłaty przewyższa dochody całej rodziny. Jednak jeszcze wtedy nie zaczynają się największe kłopoty. Takim osobom przychodzą z pomocą tzw. najlepsze kredyty – szybkie pieniądze bez zaświadczeń jednak stosunkowo drogie. Dzięki tym pożyczonym na bieżąco funduszom można ‘ciągnąć’ jeszcze jakiś czas, jednak nieuchronnej sytuacji nie da się zatrzymać.

W pewnym momencie dochodzi do sytuacji, gdzie nie można już w żadnym miejscu pożyczyć pieniędzy. Banki zaczynają upominać się o zaległe raty i kierują sprawy do sądów. Kolejny etap to wizyty komorników i ich niezbyt miłe działania. Najgorsze jest wtedy, gdy używane były też pożyczki dla zadłużonych (http://www.najlepszykredyt.com.pl/) z jakiś niepewnych źródeł, które to nie zawahają się przed żadną metodą egzekucji. Tak niestety kończą się ‘zabawy’ z pieniędzmi, a dokładnie z ich nieumiejętnym wydawaniem. Kredyty są niezbędne do działania, jednak nie można ich wydawać na wszelkie zachcianki jakie przychodzą na myśl.

Pamiętajmy jednak o najważniejszym , a mianowicie o tym że takie pożyczki pozabankowe nie są lekiem na nasze finansowe bolączki. Sa tylko oddaleniem tego co nie uniknione czyli terminu całkowitego spłacenia naszych wszystkich dotychczasowych zobowiązań oraz długów. Nikt nam nie umorzy naszych długów i wcześniej czy później będziemy musieli je spłacić wraz ze wszystkim kosztami pobocznymi.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: