Księgarnie

Człowiek prawie od samego początku swego istnienia próbował w jakiś sposób zostawiać po sobie jakieś informacje. Na początku były to jedynie zwykłe malowidła na ścianach jaskiń. Jednak wraz z rozwojem intelektualnym ludzkości człowiek odkrył pismo. Zazwyczaj jest to tylko pismo obrazkowe (jak np hieroglify). Z czasem człowiek tworzy litery z liter tworzy wyrazy a z z nich zdania. Niestety zapisywanie ręczne było bardzo powolne a co za tym idzie zazwyczaj istniały tylko pojedyncze kopie. Dlatego właśnie do czasów obecnych zachowały się jedynie niektóre stare dzieła.

W czasach przed wynalezieniem druku posiadanie książek miało wielki prestiż wśród ludności. Jednak by mieć taką książki trzeba było być człowiekiem bardzo bogatym. Książka kosztowała często nawet całą wieś. W czasach obecnych na książkę może sobie pozwolić prawie każdy. Można stwierdzić że znajdują się one w każdym domu, chociażby podręczniki, zaś księgarnie można spotkać praktycznie wszędzie. Rozpowszechnienie druku spowodowała też wzrost zainteresowania nowych autorów do pisania swoich utworów.

W XXI wieku księgarnie aby pozyskać nowych klientów i zachęcić do zakupu książek, przenoszą swoją rywalizację na nową płaszczyznę. Postęp w rozwoju sieci Internet daje nowe możliwości sprzedaży. Teraz już nie trzeba wychodzić z domu aby udać się do księgarni aby zakupić np. podręczniki szkole. Prostota założenia sklepu internetowego, darmowe oprogramowanie do prowadzenia sklepu, brak konieczności pozyskania lokalu powoduje, że nowe księgarnie internetowe powstają jak grzyby po deszczu. Wraz ze wzrostem ich ilości zaczynaj one coraz bardziej konkurować pomiędzy sobą. Jedną z płaszczyzn tej konfrontacji należy uznać cenę książek. Dla nas czytelników jest to bardzo dobra sytuacja gdyż księgarnie aby wzmocnić pozycję oraz sprzedaż, wyprzedzić konkurencję zmuszone są znacząco obniżać ceny.

Rywalizacja księgarnia internetowa, ma ogromny wpływ nie tylko na koneserów książki, ale także dla tysięcy polskich rodzin? Można sobie zadać pytanie dlaczego? A mianowicie oprócz oferowanych przez nie dzieł literatury pięknej, powieści, romansów, w ofercie posiadają także podręczniki szkolne. Ich zazwyczaj o wiele niższe niż w typowych księgarniach. Ma to szczególne znaczenie dla rodzin biedniejszych gdzie coroczny zakup podręczników jest sporym wydatkiem. Oszczędności mogą wynieść nawet 20%, co przy ilości podręczników i ich, oraz ich cenach mogą dać sporą kwotą. Drugą zaletą nabycia podręczników przez sieć internet jest możliwość zakupu całego kompletu w jednym miejscu i bez opuszczania z mieszkania, a zaoszczędzony w ten sposób czas poświęcić na sprawy rodzinne.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: