Licytacje komornicze we Francji

Na licytacjach komorniczych we Francji można dokonać zakupu niesamowitych antyków. Od lat jestem miłośnikiem staroci,lecz takich rarytasów dawno nie widziałem. Na tych licytacjach naprawdę można kupić wszystko od obrazów, przez biżuterię, kamienie szlachetne, figurki, porcelanę, militaria. Wydawało mi się zawsze, że we Francji będzie drogo w stosunku do naszego rynku, choćby ze względu na kurs Euro. Mile się jednak rozczarowałem. Jest zdecydowanie taniej niż u nas. Wybór też zdecydowanie większy. Oczywiście są też minusy jak zwykle. Minusem zdecydowanie jest koszt dojazdu do miejsca licytacji. Najlepiej jest też oczywiście znać realia Francji, choćby po to by wiedzieć gdzie się zatrzymać, jakie dokumenty są niezbędne do udziału w licytacji a jakie do wywozu zakupionych antyków. Inaczej wyprawa po okazje z licytacji stanie się kosztowna.

Od niedawna jednak istnieje możliwość skorzystania z serwisu wyszukującego na zlecenie towary na takich aukcjach i oferującego ich zakup w naszym imieniu. Do wyboru mamy dwie opcje. Po pierwsze możemy na miejsce aukcji pojechać wraz z przedstawicielem serwisu, co ma tę zaletę, że pomoże nam on natychmiast z formalnościami. Druga opcja jest taka, że z naszym pełnomocnictwem przedstawiciel serwisu jedzie na licytację i dokonuje zakupu. Nie ma się co dziwić, że serwis, żąda wpłaty 20 % ceny przed wyjazdem przedstawiciela. Po pierwsze niezbędne jest pokrycie kosztów podróży, po drugie zapewne znalazłoby się sporo dowcipnisiów którzy składaliby zlecenia dla zabawy.

Ogólnie rzecz biorąc pomysł jest fajny z jednej strony szczególnie w dobie kryzysu, z drugiej ze względu na różnorodność towarów.

I na koniec: Serwis który oferuje usługę udziału w licytacjach we Francji nazywa się E-KOMORNIK

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: