Liposukcja – najlepszy sposób na kompleksy

Medycyna jest z pewnością tą dziedziną nauki, jaka rozwija się najszybciej. Jeszcze kilka lat temu o nowoczesnych metodach leczenia wielu chorób nikt nie słyszał. Wiele zakaźnych dolegliwości dziesiątkowało kiedyś ludność miast i wsi.

liposukcja

Dzisiaj jest inaczej, jest po prostu lepiej. Szczególną gałęzią medycyny jest ta estetyczna, która dba o to, by każdy z nas miał szansę wyglądać pięknie i poprawić niedoskonałości w jakie „wyposażyła” go natura. I tak poddajemy się więc operacjom polegającym na korekcie nosa, powiek, zmarszczek, powiększaniu czy pomniejszaniu piersi. Coraz częściej korzystamy też z możliwości jakie daje nam liposukcja. To dzięki tego rodzaju zabiegom możemy stać się piękniejsi i bardziej atrakcyjni. Jest jednak jeszcze jeden niezwykle ważny aspekt takich działań. To komfort psychiczny jaki przychodzi kiedy pozbywamy się swoich kompleksów. Tkanka tłuszczowa zalegająca na udach i brzuchu, duży nos czy wszechobecne zmarszczki odbierają nam pewność siebie. Dlatego dobrze, że osiągnięcia dzisiejszej medycyny pozwalają na zmianę postaci rzeczy każdej osobie, która ma na to ochotę… Inaczej nigdy nie wyroślibyśmy z naszych kompleksów i problemów.

Nie wszyscy zdają sobie sprawę jednak z tego, czym tak naprawdę jest owa liposukcja. Mniej więcej wiemy na czym ona polega, ale nie potrafimy podać jej definicji, ani też określić zakresu zabiegu jakiemu mielibyśmy się poddać decydując się na liposukcję. Dlatego pora na bardzo krótkie przypomnienie meandrów liposukcji i tego, o czym powinien wiedzieć każdy… nie tylko pacjent.
Otóż liposukcja jest zabiegiem chirurgicznym, który polega na odsysaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Polega ona na wprowadzeniu przez nacięcie w skórze kaniuli, która połączona jest z urządzeniem ssącym. Raz usunięta tkanka tłuszczowa nie odbudowuje się. Jednak kiedy trzeba usunąć spore jej ilości zabieg wykonywany jest najczęściej w kilku etapach. Powikłania po liposukcji zdarzają się rzadko, a to dzięki zastosowaniu ubrania uciskowego, które ma zapobiegać powikłaniom pooperacyjnym. Można je stosować na dwa sposoby. Po pierwsze – w sposób ciągły przez jeden miesiąc po zabiegu. Po drugie zaś w drugim i trzecim miesiącu przez 12 godzin na dobę.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: