Londyn

Gdy mówimy o wielkich stolicach europejskich mamy na myśli Moskwę, Paryż i oczywiście Londyn. To właśnie w tym ostatnim znajduje się największa ilość banków i towarzystw inwestycyjnych. Nie możemy zapominać, że do tego miasta w ostatnich latach przybyło najwięcej ludzi na całym świecie, ruch na londyńskich lotniskach był nieporównywalnie większy z innymi portami w całej Europie.
W stolicy Anglii znajdują się aż cztery duże miejsca odlotów i przylotów, mam na myśli oczywiście największe na świecie Heathrow (pod względem ilości pasażerów), Stansted, Luton oraz Gatwick. Wybierając się do Londynu obowiązkowo musimy zobaczyć Museum Historii Naturalnej w którym znajdziemy wspaniałą kolekcję dinozaurów, oraz innych bardzo rzadkich gatunków zwierząt z całej kuli ziemskiej. Innym atrakcyjnym miejscem, znanym chyba każdemu jest Tower of London, w której obecnie znajdują się najróżniejsze wystawy.
Wycieczka po tak dużym mieście zawsze jest męcząca, z uwagi na olbrzymie korki oraz duże odległości pomiędzy różnymi częściami Londynu. Właśnie dlatego warto chwilę odpocząć i wybrać się do jednej z restauracji, kawiarni czy słynnego angielskiego pubu. Tam przekonamy się jak londyńczycy bawią się naprawdę.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: