Ludzie nabierają się na konkursy

Ostatnimi czasy na każdym kroku można spotkać jakiś konkurs. Zewsząd tylko wyłaniają się napisy, że wygrałeś nagrodę, albo możesz ją wygrać. Właściwie nagrodą w konkursie może być dziś wszystko – począwszy od pieniędzy czy samochodu, przez wycieczki, kosmetyki, laptopy, telefony komórkowe, po ciuchy.

Ile to ludzi nabiera się, kiedy w konkursie przeczyta, ze nagrodę ma zapewnioną, że wystarczy, że tylko wyśle SMSa, wypełni formularz, zgłosi chęć otrzymania nagrody i gotowe. Ale jak to nie kliknąć, kiedy do wygrania sa tak atrakcyjne nagrody? Kiedy zawsze marzyłaś o wycieczce do Paryża i jesteś już tak blisko wygranej? Wszystko to działa na naszą podświadomość. Na czym zyskują w takim razie pomysłodawcy organizujący takie konkursy?

Najczęściej, jeśli chodzi o Internet po prostu uzyskują od klikających, od tych osób, które wypełnią formularz czy też w innej formie wezmą udział w konkursie, dane, które mogą przetwarzać w dowolny sposób. Tak też budują bazę, którą następnie mogą wykorzystywać chcąc przesłać jakieś reklamy, albo bazę taką sprzedają dużym firmom, chociażby tym telekomunikacyjnym. Ile to razy dziwiłaś się, że po raz kolejny wydzwania do Ciebie jakaś pani i namawia Cię na skorzystanie  z ich oferty.

Być może Twój numer telefonu trafił do nich właśnie w ten sposób, za sprawą Twojej głupoty poniekąd, dlatego też nie ma co się na biedną panią denerwować. Ono też wypełnia tylko swoje obowiązki. Tym samym, kiedy kolejny raz weźmiesz udział w jakimś konkursie zastanów się czy aby na pewno nie musisz czegoś zaoferować w zamian.

Konkursy internetowe cieszą się dziś niebywałą popularnością. Przede wszystkim z uwagi na fakt, że są one łatwo dostępne, właściwie wystarczy posiadać jedynie komputer oraz mieć dostęp do Internetu. Wyszukanie odpowiedniego konkursu, który nas zainteresuje jest tylko kwestią kilku minut, tym bardziej, że istnieją strony poświęcone tylko konkursom internetowym. Każdy kto szuka odpowiedniego konkursu przede wszystkim zwraca uwagę na nagrodę główną, co jest zrozumiałe. Tym bardziej, że owa nagroda ma być przecież wabikiem, który to przyciągnie jak największą ilość osób, które wezmą udział w konkursie. Ale uczestnicy nie powinni zapominać, ze nie same nagrody są istotne.

Należy też bliżej przyjrzeć się chociażby regulaminowi konkursu, dokładnie przeczytać na co się godzimy w związku z udziałem w nim i co musimy zrobić, jakie wymagania spełnić, żeby wziąć udział w losowaniu tak cennych nagród rzeczowych. Udział w konkursach internetowych mogą brać osoby pełnoletnie, o czym nie należy zapominać. Nawet jeśli nasze dziecko coś wygra to nie będzie mogło odebrać nagrody, czyli telefonu, iPada, iPhone’a, sprzętu do domu, bonów upominkowych, wycieczek zagranicznych i wielu, wielu innych. Żeby wziąć udział w konkursach zazwyczaj nie jest potrzebny wkład finansowy. Nie trzeba wysyłać sms-ów, kupować znaczków pocztowych i wysyłać listów. Wystarczy tylko dokładnie przeczytać warunki konkursy, żeby nie natknąć się na nieuczciwego organizatora konkursu internetowe, co przecież także może się zdarzyć.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: