Masaż i rehabilitacja u piłkarzy

Piłka nożna jest niezwykle popularna w Polsce. Ma to związek z dawnymi sukcesami polskich piłkarzy w mistrzostwach świata i olimpiadzie. Orły Górskiego dostarczyły w tamtych latach niesamowitą ilość radości dla kibiców.

Jednak po tym okresie przyszedł czas porażek i zapaści Polskiej piłki. Pierwszym przebłyskiem powrotu naszej reprezentacji do światowego poziomu było zakwalifikowanie się do mistrzostw świata w Korei, pod wodzą Jerzego Engela. Każdy z nas pamięta te mistrzostwa i emocje jakie im towarzyszyły. Skończyło się jednak tylko na wielkich apetytach, a ostatecznie po przegranym meczu z USA nie wyszliśmy nawet z grupy. Przyszedł rok 2006 i po raz kolejny Polska reprezentacja zakwalifikowała się do mistrzostw świata, tym razem odbywających się u naszych zachodnich sąsiadów. Los chciał, abyśmy właśnie z nimi spotkali się już w fazie grupowej, mecz był wyrównany, jednak w końcówce straciliśmy bramkę. Przegrana z Niemcami zadecydowała o tym że po raz kolejny nie wyszliśmy z grupy. Na nasze niepowodzenia duży wpływ miały liczne kontuzję których nabawili się nasi najlepsi piłkarze.

Piłka nożna jest sportem bardzo kontuzjogennym i zdarza się że jeden uraz może zakończyć karierę nawet najlepiej zapowiadającego się sportowca. W przypadku mniej groźnych kontuzji są różne sposoby aby relatywnie szybko doprowadzić się do 100 procentowej sprawności, jednym z nich jest masaż. Jest on stosowany przez zawodowych piłkarzy praktycznie po każdym spotkaniu.

Jeśli on nie przyniesie odpowiednich rezultatów, konieczna może się okazać rehabilitacja warszawa. Jest to proces czasami długotrwały i wyłącza takiego sportowca nawet na kilka miesięcy.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: