Montaż przyczepy kempingowej

Jedynym sposób, aby samochód mógł ciągnąć przyczepę kempingową lub towarową, to zainstalować w nim hak. I nie wystarczy tu byle kawałek metalu – bowiem jego wybór i metoda instalacji może zadecydować o czyimś życiu.
Mało którzy kierowcy zdają sobie sprawę, że jakość wybranego przez nich haka holowniczego może zadecydować o ich bezpieczeństwie. Wszak stanowi on praktycznie jedyny łącznik między samochodem a przyczepą o wadzę niejednokrotnie przekraczającą tonę! Kolejną sprawą, z której trzeba zdawać sobie sprawę to fakt, że montaż i konstrukcja haka miewa ważny wpływ na kondycję samego samochodu – nie raz dane było mi widzieć, jak nierozważny kierowca montował zawiasy burtowe do płyty podłogowej, która to pod wpływem wagi przyczepy solidnie się odgięła. Właśnie dlatego zawsze należy wybierać zaczepy kulowe tylko solidnych producentów, które posiadają odpowiednie atesty oraz pełne instrukcje montażu.
Zarówno zaczep jak i metoda jego montażu powinny być dobrane indywidualnie do naszego auta. Absolutnie nie należy używać haków nieoryginalnych, przeróbek ani zdemontowanych z innych samochodów.
Dlatego też jeśli kupiłeś już przyczepę, dobrze przemyśl w jaki sposób zainstalujesz hak. Wykonując montaż w sposób niestaranny, amatorski lub pośpieszny, przy użyciu używanych części niejasnego pochodzenia, ryzykujesz zdrowie lub życie zarówno swoje, jak i swoich pasażerów. Warto dobra Koniecznie skontaktuj się z zaufanym fachowcem, który wykona to profesjonalnie – ze swojej strony polecam firmę SPP – wtedy będziesz mógł ruszyć w trasę myśląc o wypoczynku, a nie o potencjalnych problemach, które mogą Cię spotkać.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: