Na czym zarabiają restauracje?

Szefowie restauracji małych i dużych oraz barów szybkiej obsługi zacierają ręce. Dzisiaj zarabiają prawdziwe kokosy na hamburgerach, pizzach, kebabach i innych produktach serwowanych na telefon. Jeszcze kilka lat temu by najeść się do syta na tak zwanym „mieście” trzeba było odwiedzić restaurację i zamówić interesujący nas posiłek. Dzisiaj jest nieco inaczej.

restauracja

Szczególnym uznaniem cieszą się usługi, które określić możemy jednym zdaniem – „jedzenie na telefon”. Dają one możliwość zarobkowania często osobom bezrobotnym, które posiadają jednak prawo jazdy i własne auto lub innym, którzy chcą po prostu dorobić do pensji. Ale dlaczego coraz więcej osób wybiera jedzenie na telefon? Odpowiedź na to pytanie jest, wbrew pozorom, prosta.

Po pierwsze lokale serwujące dania otwarte są zazwyczaj do późnych godzin wieczornych lub nierzadko 24 godziny na dobę. W każdej więc chwili możemy zamówić posiłek. Po drugie koszta dostawy do danego miejsca często są darmowe lub nie przekraczają kilku złotych. Po trzecie jedzenie na telefon jest doskonałym rozwiązaniem dla studentów i osób samotnych, które nie lubią bądź nie potrafią gotować.

Mimo wszystko jednak dostawa żywności na telefon jest tylko jednym ze sposobów na pozyskanie nowych klientów przez restaurację. Innym, równie istotnym i niemniej poważnym są usługi cateringowe.
Dzisiaj wiele firm posiada specjalne działy wyspecjalizowane w obsłudze imprez od kilku do nawet kilkuset osób. Często zespół profesjonalistów dba o przebieg imprezy, który byłby zgodny z zaplanowanym wcześniej scenariuszem. Dzisiejsze restauracje specjalizują się zarówno w cateringu okolicznościowym jak i cateringu dla firm. Ten pierwszy tworzy oczywiście wyśmienita kuchnia, która jest idealnym dodatkiem do imprez domowych, takich jak urodziny, komunie czy chrzciny, jak i tych na powietrzu (wesela, garden party). Drugi rodzaj cateringu – ten dla firm – obejmuje spotkania biznesowe, konferencje, imprezy integracyjne i wiele więcej. Z reguły w takich przypadkach firma cateringowa służy klientom pomocą i doradztwem w zakresie doboru menu i organizacji imprezy.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: