Najlepsza lokata bankowa ostatnich lat

Jeżeli jeszcze nie do końca wiesz jeszcze czym są lokaty jednodniowe to powinieneś wiedzieć, że są to nowoczesne lokaty bankowe, które oferują realnie wyższe oprocentowanie od oprocentowania lokaty bankowej, a ponadto nie płaci się od nich podatku od zysku z lokaty, czyli tak zwanego podatku Belki. Możesz także spytać dlaczego tak się dzieje? Otóż dlatego, że zgodnie z przepisami ordynacji podatkowej, w przypadku dopisywania do lokaty bankowej odsetek nie przekraczających 2,49 zł, to nie jest pobierany 19-procentowy podatek od zysku z lokaty. A ponieważ opisana przez nas lokata jednodniowa, jak sama nazwa wskazuje, jest otwierana tylko na jeden dzień to odsetki są naliczane bez podatku, pomimo tego że jest ona z reguły automatycznie odnawialna każdego dnia, a odsetki od razu dopisują się do naszego salda.

Aktualnie jest to chyba najlepsza lokata bankowa (Lokatka.pl) jaką wymyślono w ostatnich czasach.
Jednak aby rzeczywiście uniknąć naliczenia podatku, zanim zainwestuje się swoje oszczędności pieniężne na lokacie jednodniowej czy lokacie bankowej z dzienną kapitalizacją, dobrze jest wcześniej przeprowadzić symulację naliczania odsetek.

Wynika z tego, że lokata jednodniowa jest korzystniejsza niż lokata bankowa. Po pierwsze nie trzeba płacić podatku Belki a ponadto jest bardziej elastyczna, co oznacza, że możemy ją zerwać w każdej chwili bez utraty odsetek, a lokaty bankowe są zakładane na dłuższy czas, miesiąc, trzy, pól roku, rok lub dłużej, zawsze od zysków płacimy podatek Belki i co najważniejsze, nie można jej wcześniej zerwać, czyli wybrać swoich oszczędności, ponieważ wiążę się to z utratą pewnych ich części. A zatem zanim wybierzemy się do banku wybrać lokatę, zastanówmy się czy właśnie korzystniejsza nie będzie lokata jednodniowa.

Są także inne metody bezpiecznego lokowania własnych środków finansowych jednak o nich postaramy się napisać więcej w kolejnych artykułach do których czytania już serdecznie wszystkich zapraszamy.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

1 Komentarz, opinia na forum artykułu “Najlepsza lokata bankowa ostatnich lat”

  1. Gość:

    Myślę, że wkrótce i ta furtka zostanie uszczelniona. To tylko kwestia czasu jak rząd zauważy, że pieniądze uciekają z budżetu.

Napisz komentarz lub opinię na forum: