Nauka języka angielskiego

W obecnych czasach chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym jak ważna jest znajomość języków obcych, a w szczególności języka angielskiego. Jest to język powszechnie używany przez osoby praktycznie wszystkich narodowości, a jego znajomość przydaje się przede wszystkim podczas podróży turystycznych oraz na polu biznesowym. Dodatkowo za nauką tego przydatnego języka przemawia również fakt, iż język angielski jest stosunkowo łatwy do opanowania.

Decydując się na naukę języka w pierwszej kolejności musimy zmierzyć się z pytaniem: jaką formę nauki wybrać? Kurs grupowy w szkole językowej, lekcje indywidualne, kursy online, książki do samodzielnej nauki? Na Polskim rynku wybór jest ogromny. W dokonaniu odpowiedniego dla nas wyboru powinna nam pomóc analiza naszego typowego planu dnia, a w szczególności ile wolnego czasu posiadamy i ile pieniędzy możemy przeznaczyć na naukę.

Powszechną opinią panującą wśród metodyków jest reguła: im częstszy kontakt z językiem tym szybsze postępy w nauce. Co oznacza, że powinniśmy codziennie choćby tylko przez 15 minut powtarzać słówka, ćwiczyć gramatykę czy przeprowadzić krótką konwersację w języku, którego chcemy się nauczyć. Dlatego też wybierając kurs językowy lepiej jest zdecydować się na lekcje dwa razy w tygodniu po godzinie niż raz w tygodniu po dwie godziny.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: