Nawierzchnie obiektów przemysłowych

Posadzki przemysłowe to nawierzchnie, które muszą znosić naprawdę ekstremalne warunki. Dla przykładu, na posadzki przemysłowe w fabrykach oddziałują ciągłe obciążenia ze strony stojących na posadzce maszyn (nie należy zapomnieć, że te często są dodatkowo źródłem drgań), towaru czy jeżdżących po niej pojazdów wiozących często bardzo ciężkie towary. Powierzchnie te muszą także być odporne na różne żrące substancje, tłuszcze, rozpuszczalniki i oleje. Dodatkowo, muszą radzić sobie ze skokami temperatur powodowanymi przez działające na niej maszyny.
Dlatego też powierzchnie te muszą być przygotowywane ze specjalnych materiałów posiadających wyżej wymienione własciwości. Zaliczają się do nich między innymi poliuretan, polimerobeton, metylometakryl czy epoksydy.
Inną niezbędną cechą posadzek przemysłowych są ich własności antypoślizgowe (posiadają je na przykład posadzki polimerowe), nienasiąkliwość, szybkie wysychanie, łatwość w czyszczeniu (własnością tą wyróżnia się posadzka epoksydowa).
Z wyżej wymienionych przyczyn wykonawstwo posadzek okazuje się nie być takim prostym zadaniem – powinni do niego podchodzić tylko specjaliści potrafiący tak dobrać materiały i technologie produkcji, aby trafić w jednostkowe zapotrzebowania klienta. Nie należy też zapominać że wykonanie wymaga zaawansowanych technologicznie narzędzi.
Upewniajmy się zawsze dwukrotnie co do firmy, której zlecamy taką pracę, bowiem koszty ponownego doprowadzania użytku zrujnowanej nawierzchni mogą przerosnąć Państwa najśmielsze wyobrażenia.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: