Nest Bank Konto Rodzinne – opinia o tym nietypowym koncie oszczędnościowym

Nie dawno na rynku bankowym pojawił się nowy twór – Nest Bank, nie jest to jakiś nowy bank, a jedynie nowy brand – powstał z połączenia BIZ Banku i Banku Smart, z czego obie marki należały do FM Banku i nadal jest to ten sam bank, ale z nową nazwą, nowym logiem i stroną. Ideą owej „fuzji” było stworzenie banku rodzinnego przyjaznego dla rodzin z dziećmi oraz połączenie wszystkich marek handlowych FM Banku w jedną spójną całość.

Nast Bank przejął to co najlepsze ze Smart Banku, czyli darmowe konta osobiste bez warunków z darmową jedną kartą debetową, bez wymogu wykonywania transakcji bezgotówkowych. Z nowych produktów na szczególną uwagę zasługuje na pewno lokata Witaj na 3 miesiące na 4% do 10 000 zł dla nowych klientów. Dla dotychczasowych klientów Banku Smart lokaty dla nowych środków na 3 miesiące na 2,5% i na 6 miesięcy na 2,6% oraz tytułowe konto rodzinne.

nest-bank-screen
Źródło: Nest Bank

Rodzinne konto oszczędnościowe

Jest to bardzo innowacyjny rachunek nastawiony na wieloletnie oszczędzanie. Do wyboru mamy 3 okres oszczędzania:

  • 5 lat – kwota maksymalna miesięcznego wpływu do 600 zł
  • 10 lat – kwota maksymalna miesięcznego wpływu do 300 zł
  • 15 lat – kwota maksymalna miesięcznego wpływu do 200 zł

Sami deklarujmy kwotę jaką będziemy miesięcznie wpłacać, ale nie może ona być wyższa niż we wskazanych powyżej progach dla wybranego okresu oszczędzania.

Każdego kolejnego roku oszczędzania oprocentowanie rośnie o 1%. Mało tego nie jest wypłacane jako odsetki, a jako premia, dzięki czemu nie zostanie nam potrącony tak zwany podatek Belki, chyba, że nasze zyski przekroczą kwotę podaną w ustawie. Warunkiem uzyskania premii jest jednak dokonywanie miesięcznych wpłat zgodnie ze zdeklarowaną kwotą przez ustalony, wybrany przez nas wcześniej okres. Premia wypłacana jest na koniec roku. Jeden raz możemy pominąć wpłatę zdeklarowanej kwoty i zrobić sobie w jednym miesiącu „wolne” od wpłaty. Jeżeli pominiemy więcej niż jedne miesiąc to skutkiem jest tylko brak uzyskania premii w danym roku, ale nie tracimy w żaden sposób pieniędzy już zdeponowanych na rachunku. Czyli jest to świetna alternatywa dla wszelkich polis i planów długookresowego oszczędzania w innych bankach i towarzystwach ubezpieczeniowych, gdzie zawsze brak dokonania wpłaty skutkował jakimiś karami umownymi.

To jeszcze nie wszystko za każde posiadane dziecko otrzymujemy +1% od banku, maksymalnie można w ten sposób uzyskać +4% do podstawowego oprocentowania za 4 dzieci. Posiadanie dziecka jednak trzeba udowodnić bankowi przesyłając akt urodzenia. Maksymalnie można uzyskać na tym rachunku 30% w ostatnim roku oszczędzanie. Nie wiem jak Wy, ale ja jestem pod wrażeniem. Nawet dla osób bezdzietnych podstawowe oprocentowanie rosnące o 1% każdego roku sprawia, że jest to wyjątkowo atrakcyjny rachunek oszczędnościowy. Nie posiadając dzieci przy wariancie na 15 lat w ostatnim roku uzyskamy oprocentowanie 26% (oprocentowanie jest oczywiście w stosunku rocznym). Podstawowe oprocentowanie w pierwszym roku, przy braku dzieci jest na poziomie dzisiejszych lokat, więc nawet w pierwszym roku ten rachunek jest opłacalny.

nest-bank-oprocentowanie-konta-rodzinnego
Źródło: Nest Bank
Minusem tego rachunku z kolei jest fakt, że premia obowiązuje tylko dla środków zgromadzonych w danym roku oszczędzania, a pozostałe są oprocentowane na poziomie zwykłego konta oszczędnościowego w Nest Banku.

Zarówno omawiane konto oszczędnościowe jak i lokata na 4% są dostępne po założeniu darmowego rachunku osobistego bez warunków, z darmową kartą bez warunków, darmowymi wypłatami ze wszystkich bankomatów w Polsce i darmowymi przelewami internetowymi. Konto można założyć wypełniając wniosek i robiąc przelew aktywacyjny z naszego rachunku w innym banku. Nasze dane w przelewie muszą się zgadzać z danymi podanymi we wniosku. Przelew można wykonać płatnością online na bodajże 1zł jeśli nasz bank znajduje się na liście we wniosku, jeżeli nie to musimy wykonać przelew ręcznie. Można też skorzystać z kuriera. Poniżej zamieszczam link do wniosku na stronie Nest Banku.

Po założeniu konta możemy się cieszyć z pełni darmowego rachunku i dostępu do pozostałych produktów.
Dokładną recenzję konta osobistego w Nest Banku można przeczytać tutaj: NEST Bank – opinie konta lokaty karty (Antyhaczyk.blgospot.com).

Wg. mojej opinii Nest Bank ma bardzo dobrą ofertę. Zarówno konto osobiste jest już w samo w sobie bardzo dobre, jak i produkty oszczędnościowe też wyróżniają się znacząco na tle innych banków.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: