Nie jest łatwo o szybki kredyt na samochód

Uczymy się jeździć własnym autem. Nie sposób jest się nauczyć prowadzić auto na kilkunastogodzinnym kursie. Dlatego też po zdaniu państwowego egzaminu na prawo jazdy najlepiej jest zacząć rozglądać się za jakimś samochodem, który to przyjdzie kupić nam na własność. Bez wątpienia będzie to możliwie najlepsza z dostępnych opcji.

Przede wszystkim jednak nie powinniśmy kierować się tutaj emocjami. Również zaciągnięcie kredyt samochodowy specjalnie na ten cel nie będzie odpowiednim zabiegiem. Najlepiej zachować trzeźwy umysł i kupić auto za odłożoną na ten cel gotówkę. Zapewne nie będzie to samochód naszych marzeń. Nie jest dzisiaj łatwo o naprawdę szybki kredyt na dobry i tani samochód i to nie dlatego, że banki nie chcą ich udzielać tylko dlatego, że jest tak wiele ofert na rynku na kredyty samochodowe, że zdecydowanie się na którykolwiek z ich jest naprawdę trudne.

Oczywistym jest, że każdy bank ma swoje hasła reklamowe i promuje własne produkty jako najlepsze i zachęca żeby skorzystać z jego oferty. Jednak po przeanalizowaniu większości z nich okazuje się, że wcale nie są takie szybkie i trzeba się sporo nachodzić żeby otrzymać pieniądze na wymarzony samochód. Jeśli chodzi o konkrety, według rankingu portalu Banknet.pl najszybsze aktualnie w Polsce kredyty na samochód są oferowane w Getin Banku, Alior Banku oraz w Santander banku.

Nie zapominajmy jednak o fakcie, że jest to nasze pierwsze auto, a ponadto pakowanie się w kolejne zobowiązania z bankiem nie jest czymś specjalnie przyjemnym. Utrzymanie samochodu kosztuje i to nie małe pieniądze, dlatego też warto jest unikać podejmowania właśnie takich decyzji mających na celu wpędzenie nas w kolejną umowę kredytową. Samo opłacanie obowiązkowego ubezpieczenia jak i przeglądu technicznego pochłonie, co najmniej, kilkaset złotych, co dla przeciętnego Kowalskiego nie jest zbyt małą sumą. Zwróćmy ponadto uwagę na stale rosnące ceny paliw i mamy gotową odpowiedź, którą to należy się kierować.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: