Nieruchomości

Ceny wynajmu mieszkań rosną! I to pomimo ustępowania boomu na rynku sprzedaży nieruchomości! Od końca lata ceny najmu mieszkań w największych polskich miastach wzrosły od 2% (Gdańsk) do aż 13 % (Wrocław), jedynie Poznań utrzymał podobne ceny. Sytuacja jest zadziwiająca, ponieważ eksperci nie brali takiej alternatywy pod uwagę i wieszczyli załamanie się całego rynku.

Sytuacja ta jest tłumaczona na kilka sposobów. Wzrost cen wynajmu można zarówno tłumaczyć chęcią przeczekania. Analitycy oczekują spadków cen mieszkań i niektórzy wolą wstrzymać się do tego czasu z kupnem mieszkania i wynajmują coś na ten czas. Pędzące ceny nieruchomości sprawiły, że zakup swojego lokum stało się odległą wizją dla statystycznej rodziny. Niestety oferty kredytowe banków nie nadążyły w takim stopniu za wzrostem cen i kredyty nie są jeszcze przystępne dla wszystkich.

Jest to miła wiadomość dla inwestorów. Okazuje się, że nawet gdy ceny mieszkań obniżą się można to wynagrodzić wzrostem wpływów z wynajmu mieszkań. Powinno to namówić wszystkich niedowiarków, że inwestowanie w nieruchomości jest w dalszym ciągu intratne.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: