Niezwykłe Dzieci

Czasem coś obok nas wydaje się niezwykłe. Coś dla jednych zwyczajne, a nawet niezauważalne, drugich swą niezwykłością zaskakuje. Czasem dopiero “wejście w głąb”, jakaś analiza, mogą doprowadzić do odkrycia niezwykłości. W tym blogu opisywane są takie właśnie niezwykłe dzieci z ADHD.Dlaczego można mówić, że są to Niezwykłe Dzieci? Bo, oprócz wielu swoich niedoskonałości, mogą wykorzystywać twórczo to, co ta choroba niesie ze sobą. Są autorami zaskakujących czasem twierdzeń, niezwykłych analiz, sądów. Potrafią twórczo znaleźć nowe zastosowania dla zwyczajnych przedmiotów, czasem co prawda je psując, ale takie są uroki eksperymentów.

Niezwykli są też dorośli z ADHD – czasem tak “zakręceni” , że nie mogą się odnaleźć się sami w świecie, czasem zaś przenikliwie i z humorem patrzący na własne błędy. Ale na przykład w biznesie z jednej strony potrafią czternaście razy w ciągu dnia zapomnieć o umówionym spotkaniu, ale z drugiej strony stworzyć fascynujący projekt w kilka chwil. Potrafią wykazać się niespotykaną kreatywnością, rzutkością i szybkością podejmowania decyzji – a to niewątpliwie biznesowe atuty. A więc bez wątpienia są niezwykli. A czy są “dziećmi”? Kiedyś na pewno byli. A że z ADHD się nie wyrasta, to wiele cech zaburzenia z dzieciństwa również jest ich udziałem.

A więc ten blog jest o dzieciach i dorosłych z ADHD, ich codzienności i niezwykłości. Do poczytania, do pośmiania się i do zrozumienia.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

2 komentarze artykułu “Niezwykłe Dzieci”

  1. ptadhd:

    Niezwykłość, to właściwe określenie. Szkoda, że bardzo często stosuje się stereotypy o “niewychowaniu”, czy “głupocie”. Niestety indolencja i zadufanie biorą górę nad zrozumieniem i empatią. Chlubne wyjątki zaś mogą wspierać rozwój dzieci z ADHD.

  2. Dreptak:

    Czy przypadkiem nazwa “niezwykłe dzieci” nie jest zarezerwowana dla innej organizacji niż pt adhd?
    Sugerowałbym umiar w stosowaniu autoreklamy.

Napisz komentarz lub opinię na forum: