Szkolenia NLP z dobrym trenerem i w odpowiednim ośrodku

Przed osobą, która chce wybrać dla siebie odpowiednie szkolenie NLP oraz ośrodek treningowy, w którym zyska dla siebie najwięcej, stoi wybór, który wymaga odrobiny czasu i uwagi. Często ludzie zadają pytanie – “Która firma będzie dla mnie najodpowiedniejsza i po czym to poznam?”

Z pewnością przy takiej liczbie ośrodków prowadzących szkolenia NLP warto zastanowić się nad kwestią tego, co dla Ciebie jest najważniejsze. Ośrodki szkoleniowe NLP oferują Ci panowanie nad emocjami, umiejętności zarządzania pracą własnego umysłu, pozbycie się stresu, lęków i fobii, umiejętność wywierania wpływu na innych za pomocą technik niewerbalnych oraz języka perswazji oraz nauczenie się sztuki skutecznej komunikacji z innymi. I tutaj, w tych punktach, ich oferty są podobne lub bardzo zbliżone. Jednakże zanim zdecydujesz się na udział w szkoleniu NLP, weź pod uwagę jeszcze jedną rzecz – trenera NLP.

Dlaczego to jest tak istotne?

Otóż specyfika warsztatów prowadzonych metodami NLP powoduje, że nauka na nich jest wyjątkowo skuteczna, ale jednocześnie, ze względu na silne oddziaływanie trenera NLP na grupę, może nieść to ze sobą również pewne ryzyko.

Na szkoleniu dobry trener NLP , aby być skutecznym w uczeniu Cię nowych umiejętności, wykorzystuje swoje umiejętności, te same, których Ciebie uczy, kierując wiedzę do obu półkul Twojego mózgu – zarówno świadomej, jak i nieświadomej. Przekazuje Ci informacje dotyczące myślenia linearnego, fakty przyjmowane przez świadomość, i jednocześnie kieruje całe mnóstwo informacji pomagających Ci szybko przyswajać wiedzę, rozwinąć swój potencjał – do umysłu nieświadomego. A w tym strumieniu informacji i wiedzy przekazywanej na poziomie nieświadomym następuje również przepływ tego, co jest ugruntowane w jego systemie wartości, na najgłębszym poziomie tego, co jest dla niego ważne, co decyduje o tym, jakie kierują nim w jego życiu przesłanki. I przekazując Ci tę wiedzę, ma podświadomy wpływ również na Twój system wartości, kształtując go w pewien sposób.

Ryzyko z Twojej strony jest o tyle niewielkie, że jeśli odbierzesz intuicyjnie, że system wartości Twojego trenera stałby w bardzo dużej sprzeczności z Twoim własnym, to po prostu zamkniesz się na przekaz i… zwyczajnie, po szkoleniu stwierdziłbyś, że to nie było dla Ciebie to.

  • W tym miejscu polecam wspaniałą lekturę – Błysk Gladwell

Dlatego przed zapisaniem się na szkolenie warto, byś przeanalizował treść ofert, a przede wszystkim całych stron internetowych poszczególnych trenerów, zwłaszcza te części, w których nie ma konkretnej propozycji komercyjnej: artykuły, informacje o trenerach i tym podobne. Dzięki temu uda Ci się lepiej wychwycić głębszą naturę Twojego potencjalnego nauczyciela i rozjaśni Ci to znacznie kwestię tego, czego możesz oczekiwać po szkoleniu NLP u tego trenera i jakich zmian doświadczyć w swoim życiu

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: