Notariusze zarabiają zbyt dużo

Warszawski publicysta “Fakt” odwołał się do ministerstwa sprawiedliwości w sprawie pieniędzy zarabianych przez notariuszy w Warszawie i nie tylko. Z obliczeń tej Warszawskiej gazety można wyciągnąć wnioski, iż polscy notariusze zarabiają ok. 40 tys. zł miesięcznie. Pomijając fakt, że profesja notariusz to naprawdę wyjątkowo opłacalny zawód, przedstawiciele tego tej grupy społecznej często, a nawet bardzo często – zawyżają opłaty. Niestety, w tej sprawie nasz minister Ziobro nic nie robi. Można by nawet wyciągnąć wnioski, że patrzy on przez palce na działania polskich notariuszy.

“Fakt” wnioskuje ze swoich analiz, że kancelarie notarialne zarabiają na Polakach ok. 55 mln. zł miesięcznie – tylko pobierając opłaty za swoje nietanie usługi. Najgorsze jest to, że typowy Polak musi zostawić swoje ciężko zarobione pieniądze prawie za wszystko. Kancelaria notarialna pobierze opłatę nawet za najmniejszą usługę.

Typowa kancelaria notarialna bardzo, ale to bardzo dba o swoje interesy i zarazem rynek, na którym działa. Robią, co w ich mocy, żeby powstawało jak najmniej konkurencji, z którą muszą konkurować. Aplikant, czyli osoba, która pobiera edukację na zawód notariusza i która właśnie musi wypełnić staż, jest niezbyt mile widziana w kancelariach notarialnych.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: