Nowe użycie starego pomysłu – czyli innowacyjny biznes

Stare porzekadło głosi, że świat należy do odważnych. Najczęściej jednak należy on do odważnych i pomysłowych. Przy czym pomysłowość nie zawsze musi oznaczać tworzenie czegoś od zera. Często wystarczy po prostu znaleźć nowe zastosowanie dla czegoś, z czym stykamy się na codziennie, a o czym nikomu dotąd nie zdarzyło się pomyśleć, że przecież można tego użyć, w zupełnie odmienny od przewidzianego sposób. Ten wpis poświęcony będzie jednej z takich osób Thomasowi DeVilbiss.
Ten żyjący w początkach ubiegłego wieku człowiek dokonał wielkiego przełomu w przemyśle i stał się architektem ogromnego sukcesu, jaki odniosła skromna dotąd firma jego ojca, tylko dzięki temu, że dostrzegł coś, czego nie zauważył nikt inny, ale po kolei…Thomas DeVilbiss był synem doktora Allena Devilbissa, który poprzez połączenie kilku rurek, puszki po oleju i gruszki medycznej stworzył pierwszy w historii atomizer, chcąc skuteczniej leczyć swoich pacjentów. Wkrótce w ślad za swoim wynalazkiem założył drobną firmę, której średnio się wiodło. I tutaj na scenę wkracza jego syn Thomas…
Młody biznesmen pragnął rozwinąć firmę ojca, przyjrzał się uważnie wymyślonemu przez rodziciela atomizerowi i … znalazł dla niego zupełnie nowe, rewolucyjne zastosowanie! Stworzył pistolet lakierniczy, który dla raczkującego wówczas przemysłu motoryzacyjnego, ale także przemysłu meblarskiego, stał się prawdziwym objawieniem! Zastosowanie lekko przerobionego przez Thomasa atomizera w lakierowaniu pojazdów i mebli, pozwoliło na prawdziwą rewolucję w produkcji skracając czas schnięcia lakierowanych przedmiotów z kilku tygodni (!) do kilku godzin, a samego twórce pistoletu lakierniczego uczyniło bogatym i sławnym. Istniejąca do dzisiaj firma DeVilbiss jest jednym ze światowych potentatów w dziedzinie sprzętu lakierniczego. A wszystko to tylko dlatego, że pewien człowiek dostrzegł coś, czego nikt przed nim nie potrafił zauważyć. Warto o tym pamiętać, gdyż z pewnością wciąż otaczają nas tysiące nie dość dobrze wykorzystywanych urządzeń – potencjalnych zarodków wspaniałego biznesu.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Komentarze zablokowane.