Nowoczesna protetyka stomatologiczna – implanty.

Protetyka stomatologiczna do dziedzina zajmująca się odbudową utraconych zębów. Nawet pojedynczy brak zębowy powinien zostać odbudowany, wynika to z wzajemnej zależności zębów między sobą i stabilności całego układu żucia. Brak nawet jednego zęba powoduje, że sąsiednie zęby zaczynają wędrować lub przechylać się, co po kilku latach wpływa na upośledzenie całego aparatu żującego. Braki zębów w odcinku przednim to problem estetyczny, braki wielu zębów to ogromne pogorszenie jakości życia, stąd protetyka stomatologiczna spełnia doniosłą rolę.

Wśród rozwiązań, którymi dysponuje protetyka stomatologiczna, jest wiele konwencjonalnych, znanych od wielu lat metod, takich jak protezy akrylowe, korony, mosty i tym podobne. Stosunkowo najnowszą, a z pewnością najbardziej rewolucyjną i nowoczesną metodą leczenia protetycznego są implanty zębów. Rozwiązanie to pozwala na odbudowę brakujących zębów w maksymalnie fizjologiczny sposób, gdyż implanty są najbardziej zbliżonym do naturalnych zębów sztucznym uzupełnieniem. Jak to wygląda w praktyce? Implanty to po prostu tytanowe śruby. Wkręca się je w kość w miejsce brakujących zębów. Implanty zastępują korzenie zębów – łączą się bezpośrednio z kością. Na nich wykonuje się część nadkostną, wewnątrzustną – najczęściej są to korony lub mosty porcelanowe. Wśród wielu zalet, jakie mają implanty są estetyka, komfort użytkowania i stosunkowo proste postępowanie lecznicze. Najprawdopodobniej jedyna wada, jaką mają implanty-ceny, które są wciąż wysokie, szczególnie w przypadku rozległych braków i konieczności zastosowania większej ich liczby. Jednak dzięki wygaśnięciu patentów i wciąż rosnącej konkurencji wśród systemów implantologicznych, ceny systematyczne maleją, a na implanty zębów może pozwolić sobie coraz większa liczba pacjentów, również tych nienajbogatszych.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

1 Komentarz, opinia na forum artykułu “Nowoczesna protetyka stomatologiczna – implanty.”

 1. Małgosia:

  witam serdecznie

  Zapraszam do dodawania darmowych ogłoszeń w serwisie: http://www.urodaizdrowie.pl
  w kategorii PROTETYKA
  Bez limitu czasowego, bez ograniczeń ilościowych.

  Istnieje również możliwość wykonania dla Państwa wizytówki, która będzie bezpośrednio przekierowywać na Państwa stronę firmową.
  W przypadku zainteresowania uprzejmie proszę o kontakt:

  Małgorzata Kopeć
  tel. 42 640 94 56
  501 036 706

Napisz komentarz lub opinię na forum: