Nowy koszmar, Michael Myers znowu straszy

Film ten pobił rekord, jeśli chodzi o zysk (filmu debiutującego) w tydzień poprzedzający Święto Pracy (w USA świętowane w pierwszy poniedziałek września) i w samo święto. Wcześniejszy rekord należał do filmu “Transporter 2”, który w 2005 roku uzyskał 20,1 mln $ w pierwsze cztery dni pokazywania. “Halloween” zaczęło najlepiej ze wszystkich filmów grozy w tym roku, wyprzedzając “Niepokój” (22,2 mln $) i “1408” (20,6 mln $).

Najlepszy film tego notowania Box Office to remake klasycznego horroru , z podgatunku slaher, Johna Carpentera – “Halloween”, który do dziś jest uważany za jeden z lepszych filmów tego gatunku. Rob Zombie wyreżyserował, napisał scenariusz i wyprodukował nową wersje “Halloween”. W Michaela Myersa wcielił się Tyler Man, zaś w doktora Loomisa Malcolm McDowell (“Mechaniczna pomarańcza”). Po okresie przybywania w zakładzie zamkniętym przez 17 lat, Michael Myers, gdzie był umieszczony w wieku lat 10 – teraz dorosły człowiek, zostaje omyłkowo zwolniony, choć nadal stwarza zagrożenia dla ludzi. Wraca do Haddonfield, z zamiarem odszukania swojej siostry, Laurie. Każdemu, kto stanie na jego drodze grozi śmiertelne zagrożenie.

Remake “Halloween” nie zebrał dobrych recenzji od krytyków, można powiedzieć, że został przyjęty bardzo chłodno. W portalu Rotten Tomatoes film otrzymał 11 pozytywnych i 38 negatywnych opinii, zaś średnią ocenę 4/10. W portalu fdb.pl możesz zobaczyć zwiastuny do filmu.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

1 Komentarz, opinia na forum artykułu “Nowy koszmar, Michael Myers znowu straszy”

  1. admin:

    Zaakceptowałem, chociaż artykuł pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o unikalność. Może warto by bardziej zmodyfikować?

Napisz komentarz lub opinię na forum: