Obliczanie wysokości emerytury to nie problem

Czy zastanawiałeś się kiedyś jaką wysokość miała Twoja emerytura? Jak to sprawdzić? Na podstawie czego to wyliczyć? Żeby wziąć się za obliczanie wysokości emerytury możesz skorzystać z internetowych kalkulatorów. One pomogą Ci oszacować ile pieniędzy będziesz miał, kiedy skończysz pracować i będziesz mógł odpoczywać. Nie wiesz jak? Sprawdź w Internecie jak wygląda obliczanie wysokości emerytury.

ZUS, fundusze emerytalne, Indywidualne Konta Emerytalne – wszystkie te trzy filary pracują na to, by Twoja emerytura była rzeczywistym odzwierciedleniem tego, jak pracowałeś przez lata. Obliczanie wysokości emerytury to na prawdę nie jest prosta sprawa, więc im więcej uwagi przyłożysz do tego, by Twoje pieniądze były rozsądnie rozdysponowywane, tym lepiej na tym wyjdziesz. Emerytura to nie przelewki. Pamiętaj, że musisz myśleć o swojej przyszłości. Już dziś sytuacja emeryta nie jest ciekawa, myśl więc o tym, by Twoje zabezpieczenie na przyszłość miało sens. Postaraj się oprócz I i II filaru, odkładać choćby najmniejsze pieniądze na III filar czyli na przykład Indywidualne Konto Emerytalne. Prawda jest smutna – im dłużej będziesz pracować, tym wyższa będzie Twoja emerytura. Ale żeby nie bać się tego co stanie się za te parędziesiąt lat weź pod uwagę możliwość oszacowania ile będziesz miał w przyszłości. Obliczanie wysokości emerytury to bardzo ważna sprawa. Pamiętaj jednak – nigdy nie możesz mieć pewności jak będzie wyglądało Twoje zatrudnienie za parę lat. Nie traktuj wyliczonej kwoty jako pewnika. Wszystko może się zmienić, nawet to, jaka będzie Twoja emerytura.

Fundusze emerytalne, ZUS, IKE – to nie wszystko. Nie wystarczy tylko wiedzieć, że one istnieją. Trzeba jeszcze umiejętnie nimi zarządzać. Przygotuj się dobrze na swoją emeryturę i przygotuj dobrze swoją emeryturę:) Po co martwić się na starość.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: