Odżywki i supelemnty stosowane przez sportowców

Odżywki i suplementy diety można podzielić na następujące kategorie:

– odżywki na przyrost masy mięśniowej,
– odżywki na siłę,
– odżywki na rzeźbę,
– odżywki i suplementy na spalanie tkanki tłuszczowej oraz redukcję masy ciała.

Odżywki jeżeli będą stosowane bez odpowiedniej diety oraz ćwiczeń odpowiednio dobranych dla danej osoby oraz efektów jakich oczekujemy, nie przyniosą żadnych efektów. Dlatego należy odpowiednio skomponować dietę i zestaw ćwiczeń. Najlepiej aby zrobiła to osoba, która się na tym dobrze zna np. trener na siłowni lub dietetyk.

Najlepiej działają odżywki, które przyjmowane są w formie koktajli lub napojów. Łatwo się wchłaniają, zazwyczaj mają znakomity smak, więc są chętnie spożywane przez sportowców.

Wszystkie odżywki, oraz suplementy mają działanie stymulujące, dzięki nim następuje lepsze spalanie tłuszczy, blokuje się spadek poziomu cukru, a dodatkowo następuje lepsze ukrwienie mięśni. Lepsze ukrwienie, to lepszy przepływ krwi, a tym samym i transport tlenu, a wraz z tlenem transportują się składniki odżywcze.

Jeżeli ćwiczysz zawodowo lub amatorsko, nie koniecznie kulturystykę, warto abyś rozważył możliwość stosowania odżywek i suplementów. Są one zdrowe, w pełni bezpieczne dla zdrowia, a efekty zazwyczaj są duże i odczuwalne już po kilku dniach ich stosowania. Szczerze polecam stosowanie odżywek i suplementów jako uzupełnienia diety, która jest najważniejsza!

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: