Ozdoby ślubne i rozwój branży ślubnej jako sektora biznesowego

Jak nietrudno zauważyć w Polsce branża ślubna dosyć szybko się rozwija, a właściwie dopiero nabiera rozpędu. Jeżeli ten sektor biznesowy, bo jak taki go traktujemy, pójdzie u nas w ślady za takim krajami jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, czy Niemcy, gdzie każdy produkt, który posiada jakikolwiek związek ze ślubem, czy weselem od razu jest kilkakrotnie droższy niż byłby w naturalnych warunkach rynkowych, to może to okazać się bardzo rozwojowy rynek, a produkty z nim związane, a właściwie ich sprzedaż może stać się bardzo dochodowa w wyniku dużej różnicy między ceną, a kosztami. Oczywiście w pewnym momencie wzrost cen zostanie powstrzymany przez konkurencję i gdy rynek będzie już nasycony, wejście nowych firm będzie dosyć trudne.

Już teraz można powiedzieć, że niektóre firm dostrzegają potencjał drzemiący w branży ślubnej. Oczywiście już teraz w Polsce istnieje dość spora konkurencja na tym rynku, ale mimo wszystko jest nieporównywalnie mniejsza niż np. w Stanach Zjednoczonych. Również w naszym kraju pojawiają się coraz to bardziej wymyślne produkty ślubne. Niektóre firmy próbują podbijać rynki internetowe sprzedając na przykład ozdoby ślubne np. na tort za pośrednictwem sklepów internetowych. Przyznacie Państwo, że ozdoby ślubne na ciasta i torty są dość nietypowym produktem jeśli chodzi o sprzedaż internetową. Aczkolwiek w przy tak wyspecjalizowanym produkcie jakim są ozdoby ślubne nie ma aż tak dużej konkurencji (na razie) ja w przypadku sal weselnych, wynajmu limuzyn, czy fotografii ślubnej. Zatem taki produkt jak ozdoby ślubne sprzedawane przez internet może się przyjąć. Obecnie ludzie wszystkiego szukają w internecie i w nim też coraz częściej robią zakupy. Więc prawdopodobnie będą również kupowali ozdoby ślubne w sklepach internetowych. Nie mam na myśli tu koniecznie osób prywatnych, chociaż takich pewnie też się sporo znajdzie, ale także firmy zajmujące się ozdabianiem sal weselnych, wynajmem samochodów na śluby, czy nawet cukiernicze (sprzedające torty ślubne) będą kupowały ozdoby ślubne przez internet o ile tylko cena będzie atrakcyjna.

Podsumowując można wysnuć jeszcze jedną tezę, mimo wszelkich bolączek naszego kraju, jesteśmy jednak coraz bogatszym społeczeństwem, a tym samym stać nas na bardziej wystawne śluby i wesela, więc branże ślubną, jako sektor biznesowy, raczej czeka dalszy rozwój.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: