Peryferia Logitech

Klawiatury i myszki firmy Logitech to sprzęt najwyższej klasy i nikt nie powinien mieć co do tego żadnych zastrzeżeń. Peryferia te nie należą do tanich, jednak cena ma swoje uzasadnienie w wysokiej jakości. Istnieją na naszym rynku firmy typu ModeCom czy MediaTech, które wprowadzają do sklepów sprzęt stworzony na podobieństwo peryferiów Logitech. Jednak potwierdzić może każdy, że jakość takich imitacji w znacznym stopniu odbiega od produktu oryginalnego wydanego przez Logitech.

Po zaznajomieniu się z rynkiem klawiatur i myszek komputerowych można przyznać, że jedyną konkurencją dla Logitech’a jest gigant z Redmond, którego klawiatury i myszki także trzeba zaliczyć do akcesoriów wysokiej klasy. Dodatkowo można wskazać firmę Razer, jednak ten producent specjalizuje się w sprzęcie dla graczy komputerowych. Jako doskonały przykład cieszącej się niezmierną popularnością serii myszy Logitech jest seria MX wraz ze swym czołowym produktem, czyli Logitech MX Revolution, którą cechuje doskonały wręcz design oraz ponadprzeciętna ergonomia. Ponadto funkcje myszki Logitech MX Revolution są w stanie poskromić wszystkie wypuszczone do tej pory na rynek myszki komputerowe. Nie mówimy tutaj oczywiście o gryzoniach dla graczy, tylko o myszkach komputerowych do zastosowań biurowych i domowych. Mysz komputerową Logitech MX Revolution wyposażono w sensor laserowy, który działa w zasadzie na każdym podłożu prócz przezroczystego i śliskiego szkła. Jest to oczywiste ze względu na specyfikację lasera, jednak Logitech MX Revolution doskonale radzi sobie na podkładce IceMat 2nd Edition wykonanej z szorstkiego, hartowanego szkła . Dodatkowo opisywany Logitech MX Revolution mimo bycia w sklepach już prawie półtora roku, wciąż nie ma sobie równego czy choćby godnego następcy. Jest to jeden z wielu argumentów przemawiających za tym, że Logitech MX Revolution to produkt może nie tyle rewelacyjny, co z pewnością rewolucyjny.

Jeżeli przez pewien czas użytkowałeś klawiatury Logitech, a później miałeś nieprzyjemność przesiadki lub choćby pracy przy klawiaturach innych firm, takich jak MediaTech czy Trust to z pewnością różnicę odczułeś, i to ogromną. Jednymi z najbardziej zauważalnych cech, jakimi charakteryzują się klawiatury Logitech’a jest wygląd oraz wytrzymałość. Mam tutaj na myśli zarówno naturalne zużycie elementów, jak i przypadkowe wejścia w interakcję z klawiaturą. Ponadto funkcjonalność wybranych modeli, takich jak Logitech Wave robi wrażenie nawet na przeciwnikach firmy Logitech. Wymieniając charakterystyczne modele klawiatur Logitech niemal grzechem byłoby ominięcie Logitech diNovo Edge. Ta wdzięczna nazwa kryje za sobą zdecydowanie najnowocześniejszą jeśli chodzi o wygląd klawiaturę, jaka do tej pory została wprowadzona na rynek. Logitech diNovo Edge idealnie nadaje się do multimedialnego zestawu komputerowego. Wszelkie urządzenia Logitech należące do wyższego segmentu trzeba uznać za udane jeśli chodzi chodzi o design, jednakże Logitech diNovo Edge zostawia daleko w tyle wszystkie peryferia komputerowe dostępne obecnie w sklepach. Wystarczy obejrzeć Logitech diNovo Edge by pozbyć się wszelkich wątpliwości, o ile takie w ogóle istnieją.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: