Piercing – kolczyki do ciała

Poza tradycyjnymi miejscami do umieszczania kolczyków jakimi są uszy, ostatnimi czasy coraz popularniejsze staje się przekłuwanie również innych , bardziej nietypowych miejsc.

Piercing można podzielić na ten, który zajmuje się twarzą i jej okolicami, oraz body piercing, obejmujący całe ciało.

Na twarzy, poza uszami, kolczyki umieszcza się głównie w brwiach, na brodzie, w języku oraz w nosie. Przed zdecydowaniem się na zabieg kolczykowania twarzy warto przemyśleć sprawę kilkakrotnie, pomijając ból, kolczyki na brwiach czy wardze są widoczne cały czas, niosą ze sobą pewne stereotypy kulturowe, które pomimo iż piercing jest coraz bardziej popularny nadal są w naszym kraju obecne. Kolczyk na języku może spowodować obniżenie wartości osoby go noszącej w oczach uprzedzonego pracodawcy, może również narazić taką osobę na nieprzyjemności ze strony mało tolerancyjnego otoczenia. Pod tymi względami dużo bezpieczniejszy staje się body piercing, który pozwala na ukrycie ozdoby w koniecznych sytuacjach. Kolczykowania ciała dotyczy głównie takich miejsc jak pępek, sutki, czy narządy intymne.

Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się również tzw. tunele. Tworzy się je poprzez chirurgiczne nacięcie ciała umieszczenie w nim tunelu lub też dzięki umieszczaniu w istniejących otworach kolczyków o coraz większej grubości. Jeśli kolczyki mają ponad 10 mm jedynym możliwym sposobem ich usunięcia jest zabieg chirurgiczny pod miejscowym znieczuleniem.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: