Płytki granitowe, nowoczesne budownictwo

Kiedyś mnie jedna Pani zapytała dlaczego tak uparłem się aby w jej kuchni wykorzystać do budowy między innymi blatu kuchennego użyć płyty granitowej, zdziwienie moje było wielkie, jak można nie znać podstawowych własności granitu. Przecież każdy z nas wie, że granit jest bardzo, ale to bardzo wytrzymały oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne, istnieje naprawdę małe prawdopodobieństwo, abyśmy dali rade w sposób nieumyślny uszkodzić granit.

Drugą sprawą jest jego podatność na polerowanie. Płytki granitowe idealnie nadają się do naszych mieszkań ze względów nie tylko praktycznych, ale także wizualnych. Dobrze wypolerowany granit potrafi wspaniale błyszczeć, zupełnie jak lustro. Z dobrze wypolerowanym granitem nie będziemy mieli również problemów z utrzymaniem czystości. Do wyczyszczenia wystarczy nam mokra ściereczka z odrobiną płynu do mycia naczyń. Oczywiście istnieją specjalne preparaty do tego celu, jednak nie każdy z nas ma czas na ich poszukiwanie. Woda pozostawi po sobie smugi, które możemy usunąć za pomocą suchej szmatki.

Jeżeli granit jest wykorzystany na zewnątrz budynku, należy go odpowiednio chronić. Konserwacja polega na nakładaniu na niego odpowiednich preparatów, które mają zapobiegać odbarwianiu granitu oraz jego kruszeniu.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

1 Komentarz, opinia na forum artykułu “Płytki granitowe, nowoczesne budownictwo”

  1. admin:

    Zastąpiłem stary nowym proszę zobaczyć czy tak to miało być.

Napisz komentarz lub opinię na forum: