Polaków pomysł na biznes

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest coraz częstszym sposobem Polaków na biznes. Dziś, kiedy nowych firm przybywa niczym grzybów po deszczu, a zaradni przedsiębiorcy skutecznie starają się o dofinansowanie z Unii Europejskiej na prowadzenie własnych przedsięwzięć, wydawać by się mogło, że rynek pracy przeżywa prawdziwe odrodzenie. Wbrew pozorom jednak, dzisiejsi założyciele i właściciele firm działają w bardzo różnych branżach.

remonty

W ostatnich latach szczególnie popularne okazały się przedsięwzięcia związane z branżą informatyczną i nowymi formami reklamy. Nie ma w tym nic dziwnego. Wszak każdy usługobiorca zainteresowany promocją swojej firmy bądź osoby niejako zmuszony jest do korzystania z tego rodzaju usług. I tak, na czoło rankingu prowadzonego przez najpoczytniejsze magazyny publicystyczne opisujące meandry rodzimego rynku wysuwają się usługi związane z marketingiem internetowym i nowoczesną formą reklamy w sieci. Od kilku lat nieprzerwanie trwa bowiem moda na pozycjonowanie stron internetowych i prowadzenie kampanii w wyszukiwarkach internetowych.

Drugą branżą, w której coraz chętniej działają Polacy i to z pozytywnym skutkiem, są usługi budowlane i wykończeniowe. Mówi się, że kiedy najlepszy w roku sezon na budowanie mija, zaczyna się okres remontów. I tak w kółko. To właśnie jest jedną z przyczyn tak wielkiego zainteresowania tym fachem. Wystarczy spojrzeć do książki telefonicznej, dowolnej gazety z rubryką ogłoszeniową czy internetu, by na własne oczy przekonać się, że znalezienie firmy, której powierzyć możemy wykonanie i przeprowadzenie takich prac jak remonty czy wykończenia nie będzie żadnym problemem. W dzisiejszych czasach firmy o takim profilu coraz częściej zakładają ludzie młodzi, którzy po krótkim, często zaledwie rocznym przyuczeniu do fachu są już w stanie sami lub z niewielką pomocą współpracownika świadczyć usługi budowlane i remontowe. Do pełni szczęścia potrzeby jest tylko dostawczy samochód i wniosek o dotację na rzecz działalności z Unii Europejskiej.

Jak widać Polacy nie boją się konkurencji i z łatwością realizują nawet najbardziej odważne plany i pragnienia. Tym samym zapewniają miejsce pracy nie tylko sobie, ale i innym w myśl przysłowia „Polak potrafi”.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: