Pomidorowy interes

Sprzedaż wszelkiego rodzaju warzyw, a już szczególnie pomidorów ciągle wzrasta. Polacy chcą jeść zdrowo i nisko kalorycznie. Co więcej jednak kupowanie warzyw w tradycyjnym sklepie powoli odchodzi do lamusa. Teraz, w XXI wieku, szczególnie silną pozycję wypracowały sobie sklepy internetowe oferujące różnego rodzaju towary, w tym wspomniane warzywa.

Wykwintna kawa, konfitury z dalekich krajów, octy balsamiczne, różne gatunki makaronów prosto z Włoch, Grecji czy Hiszpanii, oliwki, pesto, sosy, ryż, przyprawy – sprzedaż tych artykułów via internet staje się coraz częściej Polaków pomysłem na udany biznes. Szczególne triumfy święcą zaś pomidory.

suszone pomidory

Nie wszyscy wiedzą, że kiedyś sądzono, iż są one trujące, dlatego też nie spożywano ich, a jedynie hodowano w celach dekoracyjnych. Dziś dobrze wiemy, że doskonale mogą przysłużyć się naszemu organizmowi. Doskonały smak i właściwości zdrowotne trudno przecenić. Wybór pomidorów w sklepach online jest ogromny. Od okazów niewielkich, których średnica nie przekracza 2-3 centymetrów, po wielkie pomidory malinowe. Do wyboru, do koloru – jak mówią. Okazuje się więc, ze pomidory wcale nie muszą być czerwone. Coraz częściej kupujemy egzemplarze pomarańczowe, zielone, czarne, a nawet żółte. Pomidory są warzywem bardzo bogatym w witaminy i prowitaminy. Zawierają również kwas foliowy, biotynę, sód, potas, magnez, wapń, mangan, żelazo, kobalt, miedź, cynk, fosfor, fluor, chlor, jod i karoten. Potas zaś obniża ciśnienie, sprzyja logicznemu myśleniu, wspomaga serce, zapobiega chorobom krążenia. Natomiast zawarty w pomidorach likopen przeciwdziała nowotworom, a najlepiej przyswaja się w połączeniu z tłuszczem (sosy do spaghetti, suszone pomidory w oliwie, sałatki z pomidorów z oliwą).

Prawdopodobnie chęć wzbogacenia diety pomidorami jest więc jednym z głównych powodów, dla których ich sprzedaż święci triumfy w internetowych sklepach spożywczych. Pomidorowy biznes wciąż trwa i nic nie wskazuje na to, by cokolwiek było mu w stanie zagrozić. Jeśli więc planujesz huczne otwarcie sklepu online, zastanów się jeszcze raz czy dobrze wybrałeś profil jego działalności…

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: