Pomoc prawna świadczona firmom

adwokat Prowadzenie firmy to nie tylko przyjemność bycia szefem i prowadzenia wszelkich działań skoncentrowanych na rozwój firmy. To także, a może i przede wszystkim obowiązki i sytuacje, które zmuszają nas do sięgania po pomoc. Warto wtedy wiedzieć, że są ludzie i instytucje, które pomogą nam w potrzebie.

W razie problemów prawnych nieodzowna może okazać się pomoc skutecznego i doświadczonego adwokata – to pewne. Czym jednak powinny się charakteryzować kompleksowe usługi prawne zarówno świadczone klientom indywidualnym jak i firmom? To niezwykle skomplikowane pytanie, na które warto już teraz poznać odpowiedź…

Profesjonalny adwokat, którego działalność poparta jest doświadczeniem powinien świadczyć usługi dla klientów biznesowych – kompleksową obsługę prawną podmiotów gospodarczych – spółek cywilnych, spółek prawa handlowego i innych. Kompletna obsługa prawna, to przede wszystkim usługi oferowane od etapu tworzenia i rejestrowania spółki, przez jej funkcjonowanie, do finalizacji działalności. Ważna jest także możliwość reprezentowania w sporach przed sądami i innymi organami wymiaru sprawiedliwości, obsługa prawna biura Zarządu i Zgromadzenia Wspólników spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz biura Zarządu i Walnego Zgromadzenia akcjonariuszy spółki akcyjnej, angażowanie się w mediacje i negocjacje, przygotowywanie wraz opracowywaniem dokumentów, umów i wewnętrznych aktów normatywnych.

Indywidualni klienci powinni mieć zapewnione: udzielanie porad prawnych, sporządzanie opinii, występowanie przed sądami i urzędami, opracowywanie projektów aktów prawnych, zastępstwo procesowe, reprezentację przed organami administracji publicznej, obronę w sprawach karnych.

Ważnym elementem współpracy, o którym należy wspomnieć, jest sposób wynagradzania pracownika kancelarii. Zazwyczaj do wyboru mamy dwa sprawdzone sposoby rozliczeń – godzinowy i ryczałtowy. Pierwszy z nich, to ustalenie wysokości wynagrodzenia w zależności od poświęconego czasu na wykonanie zadania. Drugi zaś polega na określeniu z góry sumy wynagrodzenia.

Sięganie po pomoc prawną może okazać się nieodzownym elementem każdej działalności gospodarczej. Warto więc wiedzieć czym powinien charakteryzować się dobry i skuteczny adwokat i doświadczona kancelaria z usług której być może skorzystamy. Powyższe rady dotyczą także klientów indywidualnych i są bez wątpienia godne zapamiętania.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: