Wysyłanie kwaitów przez interent – przesyłki kwiatowe

Coraz częściej korzystamy z usług firm i podmiotów, jakie nie istniały jeszcze kilkanaście lat temu. Trudno było wyobrazić sobie wówczas w naszym kraju działalność kwiaciarni, która oferowała usługi z zakresu poczty kwiatowej.

tulipanyJeszcze trudniej przywołać ten obraz wzbogacony o możliwość zamawiania usług via internet. Dziś poczty kwiatowe powstają niczym przysłowiowe grzyby po deszczu. Każde większe miasto posiada oddział firmy trudniącej się tym fachem. Wystarczy wejść do internetu i wybrać interesującą nas ofertę. Ofertę, która jeszcze kilkanaście lat temu byłaby wydarzeniem na skalę nie tylko ogólnopolską, ale i światową.

Kwiaty zawsze były, są i prawdopodobnie zawsze będą tym rodzajem upominku, który kupujemy najczęściej. Trudno wyobrazić sobie jakiekolwiek urodziny, imieniny, oświadczyny czy święto zakochanych bez pięknego bukietu róż. Wygląda na to, że polscy przedsiębiorcy również doszli do tego samego wniosku, bowiem internetowa przesyłki kwiatowe są dziś niezwykle popularnym biznesem.

Dostarczenie kwiatów w każdy zakątek kraju, a nawet Europy, anonimowo lub też w sposób tradycyjny, z wymownym liścikiem, a to wszystko bez wychodzenia z domu – oto dlaczego przesyłki kwiatowe w ostatnich latach podbiły serca Polaków. Oto dlaczego usługi z nią związane cieszą się tak wielkim powodzeniem i zaufaniem.

Może więc warto zastanowić się czy tego rodzaju działalność nie jest dobrym sposobem na zarabianie pieniędzy? Z jednej strony możemy liczyć na pokaźną ilość klientów, z drugiej zaś nie musimy wcale otwierać tradycyjnej, stacjonarnej kwiaciarni, odchodzą więc standardowe koszta. Na wykorzystanie luki w rynku nigdy nie jest za późno. Powinniśmy więc działać, póki rodzimego rynku nie zalała jeszcze fala nadchodzącej konkurencji. Obecnie, jak się wydaje, usługi związane z pocztą kwiatową są więc bardzo dobrym pomysłem na pierwszy biznes. Wystarczy dobry biznesplan i zastrzyk finansowy ze środków Unii Europejskiej oraz… oczywiście… trochę szczęścia i samozaparcia. Powodzenia w realizacji planów!

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: