Pomysł na biznes…

Szanowni Państwo,

Zamierzamy otworzyć nowy dział naszego serwisu, który docelowo ma zawierać pomysły dotyczące możliwości otwierania i prowadzenia rentownej działalności gospodarczej. Chcemy przestawiać Państwu ciekawe idee związane z nowymi rynkami i branżami, w których warto otwierać działalność gospodarczą. Będziemy również analizowali konkretne branże pod względem barier i możliwości wejścia na dany rynek oraz prowadzenia działalności. Taka analiza będzie przede wszystkim zawierać przybliżone określenie kosztów inwestycyjnych związanych z daną działalnością oraz analizę konkurencji w danej branży i popytu na dany towar. Do niedawna był emitowany w telewizji program ekonomiczny mający podobny cel. Jednak chyba już został zdjęty z anteny. Zamierzmy prowadzić podobne analizy w formie tekstowej. Zwracamy się do Państwa z prośbą o nadsyłanie propozycji i sugestii jakie branże Państwa interesują i chcielibyście Państwo abyśmy je przeanalizowali. Oczywiście mile widziane są także pomysły na prowadzenie firmy – postaramy się je rozwinąć i przeanalizować dla Państwa. Wszelkie sugestie i propozycje możecie Państwo przesyłać, korzystając z poniższego formularza albo bezpośrednio na nasz email.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

29 komentarzy artykułu “Pomysł na biznes…”

 1. Krzysiu Madejski:

  Ja bym prosił o przeanalizowanie rynku fotograficznego, ponieważ jest to moje hobby i zastanawiam się nad otwarciem firmy związanej z fotografią.

 2. admin:

  Dziękujemy za informacje, wprawdzie już pisaliśmy kilka artykułów o rynku fotograficznym i postaramy się przeprowadzić obiektywną analizę, a jaką konkretnie formę działalności ma Pan na myśli?

 3. Krzysiu Madejski:

  Prowadzenie studia fotograficznego – zdjęcia ślubne, portrety itp.

 4. Marcin F.:

  Ja z kolei jeśli można prosiłbym o skomentowanie rynku finansowego i papierów wartościowych w odniesienie do ostatnich wydarzeń (kryzysu kredytów hipotecznych).

 5. admin:

  Z chęcią przeanalizujemy ten temat. Dziękujemy

 6. Matii:

  Branża transportowa i logistyczna oraz eksport.

 7. KaZik:

  Turystyka w odniesieniu do kryzysu

 8. Karolina Fromolska:

  Prosiłabym o wypowiedź na temat rynku dotyczącego taniej odzieży i obuwia.
  Pozdrawiam

 9. ryba343:

  ja bym prosil o przeanalizowanie otwarcie kiosku ruchu

 10. admin:

  W aspekcie konkurencji? Czy raczej nakładu kapitału?

 11. jacus247:

  Witam. Mam 17 lat i poważnie myślę o przyszłości zostało mi kilka lat technikum mechanicznego na razie jestem w pierwszej klasie. Mianowicie nie proszę o analizę a raczej o pomoc mam tutaj na myśli zalew w Janowcu w okolicach Kazimierza dolnego. Zjeżdżają się tam prawdziwe tłumy przy ładnej pogodzie w weekend nie ma gdzie wcisnąć palca. Myślałem zrobić tam jakąś małą budkę gastronomiczna z napojami lub czymś podobnym. Fundusze na nakład nie są duże, a marża którą można nałożyć zwróci się szybko i w dużej ilości. Potrzebny jest jakiś minivan lub bus. nic więcej… można jakiś grill ustawić robić kiełbaski lub skrzydełka coś w tym stylu. Jest to opcja na wakacje. Jeśli ktoś ma możliwości i chce podjąć współpracę to serdecznie zapraszam do kontaktu. GSM 508600148 lub GG:431218. Z góry dziękuje za kontakt.

 12. Marek P.:

  Witam zwracam się z uprzejmą prośbą o przeanalizowanie rynku
  pszczelarskiego. Czy opłaca się zostać pszczelarzem. Zwracam się z tą
  prośbą ponieważ zamierzam otworzyć właśnie gospodarstwo pasieczne

 13. Beenen:

  Witam, chciałbym się dowiedzieć czy opłacalne było by dla mnie zakładanie firmy, która zajmuje się serwisem sprzętu komputerowego. Polegałoby to wszystko na tym, że klient dzwoniłby pod konkretny nr telefonu, przyjeżdżał by ktoś z obsługi naprawiał na miejscu lub zabierał sprzęt do firmy w razie takiej potrzeby.

  I jeszcze jedno pytanie. Myślę też nad działalnością gastronomiczną i dlatego moje pytanie brzmi: co dzisiaj ludzie jedzą najczęściej (kuchnia włoska, chińszczyzna, tradycyjne posiłki, fast-foody itp.), czy patrzą tylko na jedzenie czy tez zwracają jakąś szczególna uwagę na wystrój pomieszczenia, w którym konsumują, a może częściej biorą na wynos? 😀

 14. mad2ik:

  Witam,

  mam zamiar otworzyć niewielką szkołę językową ukierunkowaną na kursy językowe w firmach (przede wszystkim język niemiecki i rosyjski. ale też chiński i angielski). Byłabym bardzo wdzięczna za informacje dotyczące tego rynku w Warszawie oraz ewentualnych możliwości pozyskania dofinansowania (mam status studentki, więc chyba dotacje z urzędu pracy nie wchodzą w grę).

  Pozdrawiam:)

 15. simplemente:

  ryba343
  Rewelacyjny pomysł. Świetnie sprzedawałyby się ebooki.

 16. iza31:

  Mam zamiar otworzyć własny salon kosmetyczny w Gdańsku.
  Dodam, że obecnie uczę się w tym kierunku.
  Proszę uprzejmie o analizę tego rynku.

  Pozdrawiam serdecznie:)

 17. person:

  witam,nastawiam się na produkcję i sprzedaż wieszaków drucianych. jaki to pomysł?

 18. admin:

  To zależy od wielu czynników: m.in. konkurencji, popytu, rozwoju rynku, cen, relacji kosztów do przychodów, a nawet regionu, czy też skali rynku na który chce Pan wejść.

 19. Victorious:

  Witam. Mam dwa pomysły: „Zmiana koloru samochodów” czyli oklejanie, ewentualna reklama. Rynek raczej lokalny i koszty wiążące się w większości z wynajęciem warsztatu. Posiadam już doświadczenie w tym zakresie. Drugi pomysł to produkcja, reprodukcja obrazów na płótnach i innych nośnikach. Rynek bardziej ogólnopolski lecz duże koszty maszyny i materiałów. Proszę o przeanalizowanie obu pomysłów.

 20. Anonim:

  Ja bym prosił o analizę firmy zajmującej się wykonywaniem odwiertów geotermalnych dla zabudowania instalacji wymienników gruntowych ogrzewania geotermalnego za pomocą pomp ciepła po prostu instalacja ogrzewania za pomocą pomp ciepła, a jeżeli odbiorca zażyczy sobie instalacje pionowa to trzeb dokonać odwiertu.

 21. ircia:

  witam, mam pomysł na szkółkę drzewek ozdobnych….ogrodziłam działkę, trochę drzewek już kupiłam…- co wy o tym myślicie i co dalej…

 22. Karol:

  Ircia – przede wszystkim po przygotowaniu bazy – działki – posadzeniu drzewek – zacznij myśleć o promocji i zdobyciu klientów.

 23. Pawel1989:

  witam!
  ja chciałbym otworzyć sklep z artykułami dla gołębi. interesuje się nimi od dziecka, gołębie to moje hobby… interesowałby mnie koszty zakupu towaru i co jest wymagane by uzyskać pozwolenie na sprzedaż leków dla gołębi

 24. agnieszka:

  Witam,
  chciałabym prosić o poradę, czy warto jest starać się i inwestować w otwieranie agencji ślubnej (tu mam na myśli organizację ślubów, wesel, wieczorów panieńskich i kawalerskich, zarządzanie bazą podwykonawców usług weselnych, sprzedaż artykułów papeteryjnych, itd) w mieście ok. 66 tyś ludzi gdzie nie ma takiego punktu w odległości 40 km. Bardzo proszę o odpowiedź.

 25. Michał:

  Obawiam się, że nie uzyska Pani odpowiedzi na to pytanie, bo nie da się tego sprawdzić nie próbując, ale pomysł mnie się wydaje ciekawy. Problemem może być wielkość miasta 66tyś, stopień zamożności mieszkańców, w małych miastach jest mniej zamożnych ludzi, zapracowanych biznesmenów itp., i spora część lokalnej społeczności prawdopodobnie sama załatwia formalności związane z tego typu imprezami – wynajmuje salę, ustala menu itp. Trzeba by spróbować zbadać rynek, a potem ułożyć biznes plan.

 26. gosia:

  Witam, prosiłaby o przeanalizowanie rynku spa&wellness na terenie Warszawy,obecnie kształcę się w tym kierunku i nie wiem czy wybrać klasyczne zabiegi jakimi zajmuje się kosmetolog, czy możne pójść o krok dalej i otworzyć swój własny gabinet odnowy biologicznej.

 27. Katarzyna (Studio SPA):

  Witam
  Chcę otworzyć spółkę, której celem jest prowadzenie studia spa, czyli salon fryzjerski, masaże, kosmetyka, solarium, być może chirurgia plastyczna, a przy tym organizowanie np. wieczorów panieńskich czy spotkań towarzyskich z udziałem zabiegów. Działalność prowadzona byłaby w Warszawie na Mokotowie. Proszę chociaż o pobieżną analizę tematu, bardzo mi na tym zależy, ponieważ nie mam doświadczenia w tej branży, a środki trzeba zainwestować niemałe.

 28. Damian:

  Coś taka widać teraz moda na otwieranie SPA, drogie Panie to może być dochodowy biznes, ale zakładając koszty (jak Pani Katarzyna wspomniała) oraz potencjalną spłatę kredytu jeżeli jest w wkalkulowywany w koszty to zwrot inwestycji dopiero za minimum grubych kilka lat przy bardzo optymistycznym założeniu. Jeżeli macie tego świadomość i możliwości oraz konkurencja nie jest zbyt duża to można próbować. W sumie też mnie ciekawi ten temat od jakiegoś czasu także podłączam się pod prośbę do administracji o przeanalizowanie tego rynku w Warszawie.

 29. Sara:

  Teraz to już nie wiadomo co się opłaca. Ja mam sklep internetowy, ale też troszkę spadła sprzedaż.

Napisz komentarz lub opinię na forum: