Ponad polowa Internautow kupuje w e-sklepach

W 2,5 tys. sklepów internetowych kupuje 55 proc. internautów. Najchętniej zakupy dokonywane są na aukcjach, ale to sklepy internetowe przynoszą największe zyski i w sklepach klienci zostawiają naprawdę dużo pieniędzy. Jak donosi Puls Biznesu z ankiet przeprowadzonych przez Gemius w 2006 r. wynika, że niemal 55 proc. użytkowników Internetu skorzystało z możliwości zakupów przez sieć. W 2005 zakupów przez Internet dokonało 41 proc. Internautów.
Założyłem sobie sklep i co dalej? Takie pytanie zadaje sobie spora liczba świeżych e-handlowców. Po kilku-kilkunastu tygodniach od otwarcia sklepu internetowego czują się zawiedzeni – no jak to a gdzie zamówienia ? Niestety cała operacja związana z uruchomieniem sklepu to jest przysłowiowy pikuś w porównaniu z pozyskaniem internautów.
Jakie działania może poczynić początkujący właściciel sklepu internetowego?
– Zainstalować (jeśli nie ma) system statystyk, z którego dowiemy się skąd i jak trafiają do nas Klienci. Do sklepu w systemie osCommerce polecam Supertracker albo ostatnio bardzo popularny system Google Analytics. Statystyki dadzą nam odpowiedź na pytania związane z profilem odwiedzającyhc.
– Zgłosić do możliwie jak największej liczby katalogów www swój sklep, dla młodych sklepów jest to najlepsza metoda na zwiększenie swojego link popularity czyli odsyłaczy do naszego sklepu z innych stron. Samo dodawanie sklepu do katalogów jest dość żmudne i czasochłonne, wymaga też pewnej wiedzy w konstruowaniu odnośników oraz stałego monitorowania pozycji sklepu w wyszukiwarkach, można skorzystać z usług firm w tym zakresie.
– Zastanowić się nad doborem słów kluczowych i starać się wypozycjonować swój sklep – tutaj bez specjalistycznej wiedzy się nie obędzie więc od razu odsyłam do firm tym się zajmujących, chyba że ktoś ma dużo czasu na lektury for, grup dyskusyjnych itp, ale profesjonaliści i tak będą górą.

Komentarz: