Popularność sterowników przemysłowych

Popularnością wśród sterowników przemysłowych stworzonych dla średnich oraz małych aplikacji cieszy się SIMATIC S7-1200.Przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele, a jedną z nich z pewnością jest jego elastyczność. Sterownik s7-1200 został zaprojektowany tak, aby cechował się maksymalną elastycznością. Oznacza to, że dopasowuje się do indywidualnych wymagań każdego sprzętu. To pozwala na projektowanie systemu sterowników tak, by odpowiadały potrzebom użytkownika, a także umożliwia szybkie i łatwe rozszerzanie systemu w przyszłości.

System SIMATIC S7-1200 występuje w trzech różnych modelach, CPU 1211C, CPU 1212C oraz CPU 1214C, z których każdy może być rozszerzany tak, by dopasować się do wymogów danego sprzętu. Jedna tablica sygnałowa może zostać dodana wewnątrz frontu CPU aby rozszerzyć cyfrowy lub analogowy I/O bez zmieniania fizycznego rozmiaru sterownika. Moduły sygnałowe mogą zostać połączone z prawą częścią CPU dla późniejszego rozszerzenia cyfrowej lub analogowej pojemności I/O. Wreszcie, wszystkie sterowniki SIMATIC S7-1200 mogą zostać wyposażone w max. 3 moduły komunikacyjne po lewej stronie sterownika dla komunikacji seryjnej typu punkt do punktu.

Cały hardware z serii SIMATIC S7-1200 ma wbudowane klipsy, które pozwalają na łatwe i wygodne montowanie na szynie montażowej DIN 35-mm. W dodatku  może być instalowany zarówno w pozycji wertykalnej jak i horyzontalnej, co zapewnia dodatkowe opcje instalacyjne. Wszystkie te cechy oferują użytkownikowi maksymalną elastyczność podczas procesu instalacji i sprawiają, że  stanowi praktyczne rozwiązanie dla szerokiego wachlarza aplikacji.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: