Pożyczki pod zastaw – pożyczki hipoteczne

Niekonwencjonalne wyjścia z pewnych sytuacji okazać mogą się bardzo dobrymi metodami. Kiedy to dopadną nas tarapaty finansowe, a potrzebna będzie nam pilnie gotówka – będziemy zastanawiać się, skąd możemy ją wziąć. Część osób zdecyduje się w tym momencie na kredyt gotówkowy zaciągnięty w banku.

Niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić na skorzystanie z takiego rozwiązania. Powody takiego stanu rzeczy są naprawdę różne. Zapewne dla części osób zła historia kredytowa okazać może się ścianą nie do przebicia. Inni z kolei mają zbyt małą zdolność kredytową lub nie chcą od razu wskazywać na jaki cel potrzebne im będą pieniądze z pożyczki. Posiadając jakiekolwiek cenne przedmioty lub własność hipoteczną możemy spróbować je zastawić.

W każdym większym mieście bez większego problemu znajdziemy pożyczki pod zastaw lub pozabankowe pożyczki hipoteczne z negatywną opinią w bik, które to są całkiem niezłym rozwiązaniem. W tej sytuacji powinniśmy jednak mieć stałe źródło dochodu, które to zagwarantuje nam możliwość wykupienia tegoż przedmiotu. W innym razie niestety przyjdzie nam go stracić, co jasno będzie określone w podpisywanej przez nas umowie.

Trzeba w tym miejscu podkreślić, że jest to bardzo szybki kredyt, gdyż gotówkę przyjdzie nam otrzymać w zaledwie kilka czy też kilkanaście minut od chwili przekroczenia progu lombardu. Nie zapomnijmy jednak o fakcie, że otrzymana gotówka będzie jedynie ułamkiem wartości przedmiotu. Nie wolno nam także zapominać o wielkości oprocentowania jakie zawarte jest w umowie, a najczęściej wynosi ono jeden procent za każdy dzień. Nie łudźmy się też, że jeśli spóźnimy się z wykupem zastawionego przedmiotu to ktoś w lombardzie będzie miał dla nas litość i zgodzi się nam go oddać. Umowa jasno precyzuje po jakim czasie przedmiot przechodzi na własność lombardu. Często właściciele lombardów więcej pieniędzy zarabiają właśnie na sprzedaży zastawionego tam na przykłąd złota niż na oprocentowaniu, które i tak nie jest przecież małe.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: