Pożyczki pozabankowe na samochód

Dla wielu ludzi samochód jest przedmiotem niezbędnym w gospodarstwie domowym. Coraz częściej zdarza się nawet, że w jednej rodzinie są dwa, a nawet trzy pojazdy. W dzisiejszych czasach nie jest to większy problem – ceny aut używanych są bardzo niskie. Do tego ogólnie dostępne kredyty powodują, że nabycie samochodu możliwe jest praktycznie dla każdego.

Pewne komplikacje mogą mieć jednak osoby, które z różnych powodów miały w przeszłości problemy ze spłacaniem rat. Wszystko to za sprawą istniejącego od pewnego czasu w Polsce  Biura Informacji Kredytowej. Instytucja ta gromadzi szczegółowe dane o wszystkich kredytobiorcach. Znajdują się tam historie kredytowe klientów banków. Każdy, kto posiada tam niepochlebną opinię m.in. za opóźnienia w spłacie zobowiązań może mieć spore problemy w uzyskaniu nowej pożyczki. Właśnie z takiej przyczyny coraz więcej osób poszukuje kredyty samochodowe bez bik. Są to w znacznej większości produkty pozabankowe. Widząc zapotrzebowanie na rynku wiele przedsiębiorstw postanowiło przyjąć na siebie zwiększone ryzyko kredytowe w zamian za relatywnie wysokie oprocentowanie udzielanych kredytów. Ten pomysł na biznes okazał się być dla nich strzałem w dziesiątkę. Dzisiaj, kiedy sporo ludzi jest zadłużonych, firmy te nie mogą narzekać na brak klientów. Także duża podaż samochodów używanych napędza koniunkturę.

Każdy potencjalny klient, który chciałby skorzystać z takiej oferty powinien jednak dobrze rozważyć koszty z jakimi się to wiąże. Pożyczki pozabankowe bez weryfikacji w bazie BIK (Pozyczki-pozabankowe.org) w każdym, bez wyjątku przypadku są bardzo drogie. Dla kogoś, kto już ma problemy z płynnością finansową mogą się okazać wręcz zabójcze. Jedynym usprawiedliwieniem używania takich kredytów może być tylko plan związany ze zdobyciem nowego źródła dochodów dzięki zakupowi samochodu. Zapewnienie sobie możliwości terminowych spłat rat jest podstawą wzięcia każdej pożyczki nie tylko pozabankowej. Pamiętanie o tej zasadzie ustrzeże przed wieloma kolejnymi problemami.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: