Pożyczki prywatne i pod zastaw

Kto dziś nie marzy o własnym mieszkania, kącie, gdzie można być samemu sobie właścicielem, nie musieć obawiać się o to, co mówią inni – w tym także nasi najbliżsi, rodzice. Mieszkanie to marzenie większości młodych Polaków. Starsi stawiają na domy z ogródkami, gdzie mogliby spędzać miło czas. Jedni i drudzy starają się realizować swoje marzenia, a w tym celu zazwyczaj zaciągają kredyty mieszkaniowe na kilkanaście czy więcej lat i co miesiąc spłacają raty z niewielkiej pensji. Życie nie jest usłane różami i wie o tym każdy, kto choć raz starał się o pożyczkę lub kredyty w banku. Od czasu kiedy banki wprowadziły restrykcyjną politykę znacznie łatwiej o kredyt tym osobom, które zdecydują się na zastawienie jakiejś wartościowej rzeczy. Zazwyczaj Polacy składają wnioski o pożyczki pod zastaw nieruchomość, najczęściej są to mieszkania, rzadziej domy. Zdarzają się także pożyczki pod zastaw samochodu, jednakże wówczas bardziej służą one jako wkład własny na mieszkanie czy dom, bowiem ich wysokość nie jest oszałamiająca.

Osoby, które decydują się na takie odważne kroki nie zawsze zdają sobie do końca sprawę z konsekwencji swoich działań i decyzji. Otóż jeśli tylko powinie się im noga stracą zastaw, czyli mieszkanie, dom lub samochód, albo inne wartościowe rzeczy, które nim obciążyły. Sprawa jest więc dość poważna i nie należy jej bagatelizować. Oczywiście starając się o pożyczkę nikt nie zakłada problemów finansowych, dlatego też tak wiele osób zaciąga pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości.

Pamiętajmy jednak, że te wszystkie internetowe pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości nie koniecznie należą do bezpiecznych i nie zawsze wyjdziemy na nich na dobre. Zdarza się nie rzadko, że tak zwani prywatni inwestorzy to naciągacze, którzy starają się tak konstruować umowy pożyczki pod zastaw nieruchomości żeby w każdej chwili móc się nas pozbyć jako właścicieli danej nieruchomości i stać się samemu jej właścicielem.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: